Daha bir neçə gimnastımız idman ustası oldu
Gimnastika sahəsində artıq müəyyən nailiyyətlər əldə etmiş gimnastlarımız Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən “İdman ustası” adına layiq görülüblər.
Belə ki, 2020-ci ildə Kiyev şəhərində keçirilmiş bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatında gümüş və bürünc medal qazanmış qrup hərəkətləri komandamızın üzvləri - Məryəm Səfərova, Darya Sorokina, Yelizaveta Luzan, gənclər arasında ilk Dünya Çempionatının (2019-ci il) gümüş və bürünc medalçısı - Arzu Cəlilova, həm Avropa, həm də Dünya Çempionatının finalçısı Nərminə Səmədova bu ada sahibləndilər.
Təltif olunanların arasında daha 2 gimnastika növünün təmsilçiləri var. Kişi idman gimnastikası üzrə yığma komandanın üzvü, Tokio 2020 Olimpiya Oyunlarına lisenziya qazanmış (Dünya Çempionatı / Ştutqart / 2019) İvan Tixonov və Bakıda keçirilmiş aerobika gimnastikası üzrə Avropa Çempionatının (2019) qalibləri, aerodans komandasının üzvləri - Elçin Məmmədov, Balaxanım Əhmədova, Nərminə Hüseynova, İmran İmranov, Mədinə Mustafayeva, Akif Kərimli, Ayxan Əhmədli, Nigar İbrahimbəyli“İdman ustası” kitabçası təqdim olunub.
Gimnastlarımızı bu ada layiq görülmələri münasibəti ilə təbrik edir, onlara yeni-yeni uğurlar arzulayırıq!

Наши гимнасты, уже достигшие определенных успехов в гимнастике, удостоились звания “Мастера спорта” Министерством молодежи и спорта.
Итак, серебряный и бронзовый призеры в групповых упражнениях Чемпионата Европы по художественной гимнастике 2020г. в Киеве - Марьям Сафарова, Дарья Сорокина, Елизавета Лузан, серебряный и бронзовый призер 1-го Чемпионата мира среди юниорок (2019г.) - Арзу Джалилова, финалистка Чемпионата Европы и Мира - Нармина Самедова удостоились этого звания.
Среди награжденных были представители еще 2 видов гимнастики. Книжка “мастера спорта” была представлена члену сборной команды по мужской спортивной гимнастике, обладателю лицензии на Олимпийские игры Токио - 2020 (Чемпионат мира / Штутгарт / 2019) Ивану Тихонову и победителям Чемпионата Европы по аэробной гимнастике в Баку (2019) в программе аэроданс - Эльчину Мамедову, Балаханым Ахмедовой, Нармине Гусейновой, Имран Имранову, Медине Мустафаевой, Акифу Кяримли, Айхану Ахмедли, Нигяр Ибрагимбейли.