Bolqarıstanın paytaxtı Sofiyada bədii gimnastika üzrə keçirilən 39-cu dünya çempionatının ikinci günündə gimnastlar fərdi proqramda lent və gürzlərlə bacarıqlarını nümayiş etdiriblər.
Dünən halqa ilə hərəkətlərin icrasında finala yüksələrək 6-cı pillədə qərarlaşan yığmamızın üzvü, Tokio Yay Olimpiya Oyunlarının iştirakçısı, Yay Universiadasının ikiqat gümüş, İslam Həmrəyliyi Oyunlarının dördqat qızıl, gümüş və bürünc mükafatçısı Zöhrə Ağamirovanın lentlə hərəkətlərin icrasında təsnifat mərhələsindəki çıxışı uğurlu olub. Belə ki, idmançımız dünyanın bir sıra güclü gimnastlarını geridə qoyaraq 29.950 xalla dördüncü pillədə qərarlaşıb. Final mərhələsində idmançımız çıxışını 5-ci pillədə başa vurub. İdmançımız sentyabrın 17-də çoxnövçülük proqramında qüvvəsini sınayacaq.
Qeyd edək ki, sabah qrup hərəkətləri üzrə yığma komandalar mübarizəyə qoşulacaq. Avropa çempionatının üçqat bürünc, V  İslam Həmrəyliyi Oyunlarının ikiqat qızıl və gümüş mükafatçısı olan komandamızın üzvləri 3 lent və 2 top eləcə də, 5 halqa ilə proqramlarını nümayiş etdirəcəklər.

Во второй день Первенства мира, наша гимнастка выступила в финале
Во второй день 39-го Чемпионата мира FIG по художественной гимнастике, который проходит в Софии (Болгария), гимнастки в индивидуальной программе, продемонстрировали свое мастерство с лентами и булавами.
Член нашей Национальной сборной команды - Зохра Агамирова, участница летних Олимпийских игр Токио-2020, двукратный серебряный призер летней Универсиады, четырехкратный золотой, серебряный и бронзовый призер Игр исламской солидарности, вышедшая вчера в финал в упражнении с обручем, а также заняв 6-ое место, успешно выступила в квалификациях в упражнении с лентой. Таким образом, опередив ряд сильных гимнасток мира, наша спортсменка заняла четвертое место (29.950 баллов). В финале она заняла 5-ю позицию. 17-го сентября, наша гимнастка испытает свои силы в многоборье.
Следует отметить, что завтра в борьбу вступят сборные команды в групповых упражнениях. Члены нашей Национальной сборной команды, трехкратные бронзовые призеры Чемпионата Европы, двукратные золотые и серебряные призеры 5-ых Игр исламской солидарности, продемонстрируют свои выступления с 3-мя лентами и 2-мя мячами, а также с 5-ю обручами.