Martın 16-sı və 17-də Milli Gimnastika Arenasında gimnastikanın ən zərif nümayəndələri - bədii gimnastlar xalça üzərinə çıxdılar.
Yarışlarda Bakı şəhəri üzrə “Ocaq Sport”, Bakı Gimnastika Məktəbi, Grasiya IK, Respublika Kompleks İdman Məktəbi, digər şəhər və bölgələr üzrə Xırdalanın “Zirvə” klubu, Sumqayıt, Gəncə və Mingəçevirdən ümumilikdə 40 idmançı qalib adı uğrunda yarışdı.
İki illik fasilədən sonra xüsusi karantin rejimi çərçivəsində yumşalma tədbirləri ilə əlaqədar olaraq tamaşaçılar yarışları izləmək imkanı qazandılar. Əlbəttə ki, azarkeşlərin alqış sədaları altında çıxış etmək gimnastlarımız üçün həm sevindirici oldu, həm də məsuliyyətli. Gimnastlarımız həm çoxnövçülük, həm də ayrı-ayrı növlərdə maraqlı, ecazkar və özünəinamlı çıxışları ilə yadda qaldılar.
Yarışların ilk günü gənclər və böyüklər arasında çoxnövçülük yarışında qaliblər müəyyənləşdi. 2007-2009-cu illər təvəllüdlü gənc gimnastların mübarizəsində Mədinə Dəmirova bütün rəqiblərini qabaqlayaraq ölkə çempionu oldu. Gövhər İbrahimova gümüş, Məryəm Əliyeva isə bürünc medal qazandı. Böyüklər (2006-cı il təvəllüdlü və daha böyük) yaş qrupunda çoxnövçülük yarışında uğurla çıxış edən “Tokio-2020” Yay Olimpiya Oyunlarının iştirakçısı Zöhrə Ağamirova Azərbaycan çempionu oldu. Arzu Cəlilova gümüş, İlona Zeynalova isə bürünc medala sahib çıxdı.

On March 16 & 17, the most elegant representatives of gymnastics - Rhythmic gymnasts stepped on the gymnastics floor at “Milli Gimnastika Arenasi” (National Gymnastics Arena).
In total, 40 gymnasts from Baku Gymnastics School, “Ocaq Sport”, “Republican Complex Sports School” representing Baku, as well as athletes from Khirdalan’s Sports Club “Zirve”, Sumgayit, Ganja and Mingachevir competed in the Championship.
After a two-year break, spectators were able to watch the competitions at “Milli Gimnastika Arenasi” due to mitigation measures under a special quarantine regime. Of course, it was both gratifying and responsible for our gymnasts to perform to the applause of the fans. Our gymnasts were remembered for their interesting, wonderful and confident performances with Apparatus and in the All-Around competitions.
On the first day of the events, there were held the All-Around competitions among juniors and seniors. Having left behind all her rivals, our junior gymnast born in 2007-2009 – Madina Damirova became the National Champion. Govhar Ibrahimova and Maryam Aliyeva won the Silver and the Bronze medals accordingly. Zohra Aghamirova - a participant of the Summer Olympic Games Tokyo-2020, successfully competed in the All-Around competition among seniors (born in 2006 and older) and became the Champion of Azerbaijan. Arzu Jalilova and Ilona Zeynalova became Silver and Bronze medalists accordingly.
On March 17, the Azerbaijani champions were determined for their performances with a Ball, a Hoop, Clubs and a Ribbon.