Bu həftə sonu “Ocaq” idman klubunun gənc təmsilçiləri Bolqarıstanın Plovdiv şəhərində keçirilən beynəlxalq turnirdə ilk dəfə olaraq çıxış etdilər.
Ülkər Hüseynova, Fatimə Əkbərova, Güllü Ağalarzadə, Məryəm Səfərova, Narın Qurbanovadan ibarət yeniyetmə proqramı ilə çıxış edən qrup hərəkətləri komandası 15 qrup arasında yarışların qalibi oldu.
Fərdi proqramda mübarizə aparan gimnastlar qrup komandasından nümunə götürərək Plovdiv Universitetinin idman zalının xalçası üzərində payız fəslinin medal yağışını daha da gücləndirdilər.
İkinci və üçüncü “qızılı” balacalar kateqoriyasına daxil olan Nərmin Bayramova (2005-ci il təvəllüdlü) qazandı. O, çoxnövçülükdə və topla hərəkətlərdə 1-ci yerə layiq görüldü. Elə bu yaş kateqoriyasında medal yağışının gümüş damcısı alətsiz çıxışa görə gimnast Kamilla Əliyevanın (2006-cı il) üzərinə düşdü. Ən gənc təmsilçi Alina Məmmədova (2007-ci il) isə çoxnövçülükdə 9-cu yerlə kifayətləndi.
Sonra fərdi idmançılar arasında bu zərif mübarizəyə daha böyük yaş kateqoriyasına aid olan yeniyetmə gimnastlar qoşuldular. Halqa ilə 1-ci yerə, həm fərdi çıxışda, həm də qrup komandasının tərkibində uğurla öz gücünü sınayan Narın Qurbanova (2003-cü il) layiq görüldü. Alətsiz çıxış isə Fəridə Şəfiyarzadəyə (2004-cü il) bürünc medal gətirdi.
Gənc kateqoriyaya daxil olan gimnast Zöhrə Ağamirova (2001-ci il) ip və halqa ilə hərəkətlərə görə 2 gümüş medal əldə etdi. Onun yaşıdı Ayna Cəfərova isə topla çıxışından sonra altıncı oldu.
“Ocaq” klubunun təmsilçiləri “Ən Yüksək Artistlik Bacarığı” nominasiyasında mükafata da sahib çıxdı. Bü mükafat yarışların təşkilatçıları tərəfindən Eleonora Yusifovaya (2004-cü il) təqdim olundu.

ОСЕННИЙ МЕДАЛЬНЫЙ ДОЖДИК ЮНЫХ ГИМНАСТОК “ОДЖАГ”
В этот уик-энд, юные представители спортивного клуба “Оджаг” впервые приняли участие на международном турнире, прошедшем в болгарском городе Пловдив.
Команда в групповых упражнениях в составе Улькер Гусейновой, Фатимы Акперовой, Гюллю Агаларзаде, Марьям Сафаровой, Нарын Гурбановой, стала победителем среди 15 команд, выступавших по программе пре-юниорок.
Гимнастки, соревнующиеся в индивидуальной программе, последовали примеру групповой команды, тем самым усилив осенний медальный дождик на ковре спортивного зала Университета Пловдив.
Второе и третье “золото” завоевала Нармин Байрамова (2005г.), входящая в категорию малышей. Она заняла 1-ое место в многоборье и в упражнении с мячом. В этой же возрастной категории на гимнастку Камиллу Алиеву (2006г.) упала серебряная капля медального дождя за выступление без предмета. А самая юная представительница Алина Мамедова (2007) довольствовалась 9-ым местом в многоборье.
Затем, в изящную борьбу среди индивидуальных спортсменок вступили гимнастки, относящиеся к более взрослой категории пре-юниоров. 1-ое место с обручем заняла Нарын Гурбанова (2003г.), успешно испытавшая свои силы как в индивидуальной, так и в групповой программе. А выступление без предмета принесло Фариде Шафияр-заде (2004г.) “бронзу”.
2 серебряные медали завоевала юниорка Зохра Агамирова (2001г.) в упражнениях со скакалкой и обручем. А ее сверстница Айна Джафарова стала шестой после выступления с мячом.
Представительницы клуба “Оджаг” также забрали приз в номинации “Самая Артистичная Гимнастка”, который вручен Элеоноре Юсифовой организаторами соревнований (2004г.).