Avropa Gimnastikasının Prezidenti Fərid Qayıbov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikasının gənclər və idman naziri təyin edilib.
F. Qayıbov 2006-2017-ci illərdə Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının Baş katibi vəzifəsində çalışmış, 2017-ci ildən isə Avropa Gimnastikasının prezidenti vəzifəsini icra edir və müvafiq olaraq Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının İcra Komitəsinin üzvüdür.
F. Qayıbov, ölkəmizdə gimnastika növlərinin təşviqi və təbliği sahəsində böyük xidmətlər göstərmişdir.
Uzun illər idman sahəsində fəaliyyət göstərən F. Qayıbov təkcə ölkəmizdə deyil, Azərbaycandan kənarda da idmanın inkişafına öz töhfəsini vermişdir.
Gimnastika ailəsinin bir üzvü olan Fərid Qayıbovu nazir təyin edilməsi münasibətilə bütün gimnastika ictimaiyyəti adından ürəkdən təbrik edir və yeni fəaliyyətində ona müvəffəqiyyətlər arzu edirik!

Поздравляем Фарида Гаибова!
Президент Европейской гимнастики Фарида Гаибов, распоряжением Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева, назначен министром молодежи и спорта Азербайджанской Республики.
В 2006-2017гг. Ф.Гаибов занимал пост генерального секретаря Федерации гимнастики Азербайджана, а с 2017 года занимает пост президента Европейской гимнастики и, соответственно, является членом Исполнительного комитета Международной федерации гимнастики.
Ф.Гаибов сыграл большую роль в выполнении работ, направленных на продвижение и пропаганду видов гимнастики в нашей стране.
Ф. Гаибов много лет работая в области спорта, внес свой вклад в развитие спорта не только в нашей стране, но и за пределами Азербайджана.
От имени всей гимнастической общественности от всего сердца поздравляем члена гимнастической семьи Фарида Гаибова с назначением на пост министра и желаем ему успехов в новой деятельности!