Almaniyanın Münhen şəhərində təşkil edilən qarışıq idman növləri üzrə Avropa çempionatı çərçivəsində avqustun 19-dan 21-dək Avropa Atletlərinin Gənc Liderlərinin Forumu keçirilib.
6 gimnastika növünün (bədii gimnastika, aerobika gimnastikası, akrobatika gimnastikası, kişi və qadın idman gimnastikası, batut gimnastikası) təmsil olunduğu Forumda müxtəlif idman növləri üzrə ümumilikdə 130 gənc nümayəndə iştirak edib. Tədbirdə ölkəmizi Avropa Gimnastikası tərəfindən bədii gimnastika üzrə seçilən Azərbaycan yığma komandasının məşqçisi, Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) Atletlər Komissiyasının üzvü Siyana Vasileva təmsil edib.
Forum çərçivəsində tədbirə dəvət olunan qonaqlar tərəfindən bacarıqların inkişaf etdirilməsi üzrə seminar keçirilib, gənc liderlərin layihələri təqdim edilib, görülən işlərin nəticələri ilə bağlı fikir mübadiləsi və qrup müzakirələri aparılıb.

Спортивный форум молодых лидеров прошел с 19-го по 21-ое августа, в рамках комплексных соревнований чемпионата Европы, организованного в Мюнхен (Германия).
Всего в Форуме приняли участие 130 юных представителей по различным видам спорта, включая 6 видов гимнастики (художественная гимнастика, аэробная гимнастика, акробатическая гимнастика, мужская и женская спортивная гимнастика, прыжки на батуте). Нашу страну на мероприятии представила тренер Национальной сборной команды Азербайджана, член Комиссии атлетов Международной федерации гимнастики (FIG) - Сияна Василева, избранная представлять на этом форуме художественную гимнастику со стороны Европейской Гимнастики.
В рамках форума, гостями, приглашенными на мероприятие, был проведен семинар по развитию навыков, представлены проекты молодых лидеров, состоялся обмен идеями, а также групповые дискуссии по результатам проделанной работы.