Azərbaycanın batut gimnastikası üzrə yığma komandasının üzvləri Belarusun Vitebsk şəhərində uğurlu çıxışları ilə yadda qalıblar.
Belə ki, 24-27 mart tarixlərində batut gimnastikası üzrə keçirilmiş “Belarus Kubok”unda 13 yaşlı yeniyetmə batutçularımız böyüklər yaş kateqoriyasında layiqincə çıxış ediblər. Sinxron proqramda çıxışlarını nümayiş etdirən yeniyetmə gimnastlarımız Maqsud Mahsudov və Hüseyn Abbasov Olimpiada iştirakçıları ilə yarışaraq böyüklər arasında 3-cü nəticə göstəriblər.
Bundan əlavə Maqsudun fərdi proqramdakı uğurunu da xüsusi qeyd etməyə dəyər. O, Olimpiya çempionu Vladislav Qonçarovla eyni yaş kateqoriyasında yarışaraq, finalda 7-ci olmağı bacarıb. Bununla da, təkcə məşqçi və hakimlərin deyil, gimnastların da rəğbətini qazanıb. Belə ki, Olimpiada qalibi Qonçarov onu təbrik edərək, “sən mütləq Los-Angelesdə (ABŞ) keçiriləcək Olimpiya Oyunlarında medal qazanmalısan”, deyə bildirib.

Члены сборной команды Азербайджана по прыжкам на батуте запомнились успешными выступлениями в белорусском городе Витебске.
Итак, 13-летние юные прыгуны достойно выступили в возрастной категории “взрослых” на “Кубке Беларуси” по прыжкам на батуте, прошедшем 24-27-го марта. Выступившие в синхронной программе юниоры Магсуд Махсудов и Гусейн Аббасов соревновались с участниками Олимпиады и показали 3-й результат среди взрослых.
Кроме того, стоит особо отметить успех Магсуда в индивидуальной программе. Он смог стать 7-м в финале, соревнуясь в той же возрастной категории, что и Олимпийский чемпион Владислав Гончаров. Тем самым, он завоевал симпатию не только тренеров и судей, но и гимнастов. Итак, Олимпийский чемпион Гончаров поздравил его, сказав: “Ты обязательно должен выиграть медаль на Олимпийских играх в Лос-Анджелесе (США)”.