Gəncədə aerobika gimnastikası üzrə Avropa çempionatı davam edir
9-11 noyabr tarixlərində Gəncə İdman Sarayında keçirilən aerobika gimnastikası üzrə Avropa çempionatı uğurla davam edir. Gəncə İdman Sarayında baş tutan yarışda Avropanın müxtəlif ölkələrindən gəlmiş ən istedadlı gimnastlar birincilik uğrunda mübarizə aparırlar.
Çempionatın ikinci günündə 15 yaşadək idmançılar arasında üçlük, fərdi və qarışıq cütlük kateqoriyalarında, eləcə də gənclər arasında fərdi, qrup və aerodans proqramları üzrə təsnifat mərhələləri keçirilib. Gənc gimnastların çıxışları tamaşaçılar tərəfindən böyük maraqla izlənilib.
Yarışların gedişində iştirakçılar texniki bacarıqlarını, sinxronluq və bədii təqdimat səviyyələrini nümayiş etdiriblər. Təsnifat mərhələsinin nəticələrinə əsasən, ən yüksək xal toplayan gimnastlar final mərhələsinə vəsiqə qazanıblar.
İkinci günün sonunda keçirilən komanda hesabında mükafatlandırma mərasimində gənclər yaş kateqoriyasında 1-ci yeri İspaniya, 2-ci yeri İtaliya, 3-cü yeri isə Rumıniya komandası tutub. 15 yaşadək idmançılar arasında isə 1-ci yeri Macarıstan, 2-ci yeri Ukrayna, 3-cü yeri Litva komandası qazanıb.
Qeyd edək ki, Avropa çempionatının final mərhələləri və qaliblərin mükafatlandırma mərasimi 11 noyabr tarixində keçiriləcək.

The European Aerobic Gymnastics Championship, held at the Ganja Sports Palace from November 9 to 11, is successfully continuing. The competition gathers the most talented gymnasts from across Europe, who are competing for the championship title.
On the second day of the event, qualification rounds were held in trio, individual, and mixed pair categories under 15, as well as in individual, group, and aerodance programs among juniors. The performances of the young gymnasts attracted great interest from the audience.
Throughout the competition, participants showcased their technical skills, synchronization, and artistic presentation. Based on the qualification results, the gymnasts who earned the highest scores advanced to the final stage.
At the team award ceremony held at the end of the second day, Spain took 1st place, Italy placed 2nd, and Romania came 3rd in the junior age category. Among athletes under 15, Hungary won 1st place, Ukraine came 2nd, and Lithuania finished 3rd.
It should be noted that the final rounds of the European Championship and the awarding ceremony for the winners will take place on November 11.