Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, milli komandanın liderlərindən biri olan Durunda ayrı-ayrı proqram növlərində bütün final mərhələlərinə çıxıb. İdmançını halqa, top və lentlə kompozisiyalarda üçüncü yerdən yalnız bir pillə ayırıb. Gürzlərlə dəqiqəyarımlıq tapşırıq onu səkkizinci yerə yüksəldib. Marina çoxnövçülükdə isə altıncı olub.
Digər Azərbaycan gimnastı Lalə Yusifova da Qran-pridə dördüncü yerə layiq görülüb. Lakin onun bu nəticəsi yalnız bir tapşırıqda, yəni finalda gürzlərlə hərəkətdə qeydə alınıb. Lalə qalan kompozisiyalarda topla tapşırıqda altıncı, halqa və lentlə hərəkətlərdə iki dəfə yeddinci, şəxsi hesabda isə doqquzuncu olub.
Çexiyada keçirilmiş Qran-pridə Rusiya-Belarus triosu - Marqarita Mamun, Darya Svatkovskaya və Melitina Stanyuta qələbə sevinci yaşayıblar.

ВСЕ БЛИЖЕ К ПЬЕДЕСТАЛУ…
Как сообщает пресс-служба Федерации гимнастики Азербайджана, один из лидеров национальной команды пробилась во все финалы в отдельных видах программы. Дурунда чуть-чуть не дотянула до бронзовой отметки, заняв 4-е места в композициях с обручем, мячом и лентой. Полутораминутный же отрезок с булавами принес ей 8-ю строчку. Что до многоборья, то там Марина заняла 6-ю позицию.
Показатель 4-го места на Гран-при имеет и вторая азербайджанская участница Лала Юсифова. Однако данный результат был зафиксирован ею лишь в одном упражнении – в финале с булавами. В остальных композициях она стала шестой с мячом, дважды седьмой с обручем и лентой, а в личном зачете – девятой.
Первенствовало же на чешском Гран-при российско-беларуское трио в лице Маргариты Мамун, Дарьи Сватковской и Мелитины Станюты.