Gimnastlarımız 2022-ci ilin noyabr ayı üçün Azərbaycan idmançılarının reytinq cədvəlində liderliyini qoruyub saxlayır
03 noyabr 2022
Gənclər və İdman Nazirliyi Olimpiya idman növləri üzrə milli komandaların idmançılarının 2022-ci ilin noyabr ayı üçün reytinq cədvəlini açıqlayıb.
Ümumilikdə 177 pillədən ibarət reytinq sıralamasının 13 pilləsində gimnastlarımız yer alıblar. Sevindirici haldır ki, təmsilçilərimiz bu dəfə də liderliyi əldən verməyiblər. Belə ki, gimnastlarımız ötən ayın reytinq cədvəlindəki mövqeyini qoruyub saxlayıblar.
Azərbaycanın bədii gimnastika üzrə qrup hərəkətlərindən ibarət yığma komandası 685 xalla 1-ci, gimnastımız Zöhrə Ağamirova 640 xalla 2-ci, idman gimnastikası üzrə təmsilçimiz İvan Tixonov 390 xalla üçüncü pillədə yer alıb. Daha bir idman gimnastımız Nikita Simonov isə 275 xalla 6-cı pillədə qərarlaşıb.
Azərbaycan idmançılarının 2022-ci ilin noyabr ayına olan reytinq cədvəlinə baxmaq üçün aşağıdakı linkə daxil olun:
reytinq-noyabr-2022-qisa.pdf (YÜKLƏ)
Azərbaycan idmançılarının 2022-ci ilin noyabr ayına olan ətraflı (yarışlar və qazanılmış xallarla) reytinq cədvəlinə baxmaq üçün aşağıdakı linkə daxil olun:

The Ministry of Youth and Sports has announced the ranking of National It should be mentioned that the rating points are calculated in accordance with the rules established by the Ministry of Youth and Sports. International competitions in sports disciplines are divided into 5 categories according to their rating, and points are calculated as per to the places taken at these competitions. Teams’ athletes in Olympic sports disciplines for November 2022.
Our gymnasts take 13 positions of the ranking, which consists of 177 places in total. It is gratifying that our representatives didn’t lose the leadership this time too. So, our gymnasts have maintained their position in the ranking of last month.
Azerbaijani Rhythmic Gymnastics National Team in Group exercises took the first place with 685 points, our gymnast - Zohra Aghamirova ranked 2nd (640 points), our representative in Artistic Gymnastics - Ivan Tikhonov took the 3rd place with 390 points. Another athlete - Nikita Simonov took the 6th place with 275 points.
The ranking table of Azerbaijani athletes for November 2022, is available through the following link:
reytinq-noyabr-2022-qisa.pdf (DOWNLOAD)
For ranking table of Azerbaijani athletes for November 2022 (with competitions and points), please, visit the following link:
reytinq-noyabr-2022-genish.pdf (DOWNLOAD)
The ranking table of Azerbaijani athletes for September 2022, is available through the following link: