Gimnast Ayşən Bayramova – “SmartScoring” milli brendinin rəsmi səfiri
Azərbaycan gimnastı Ayşən Bayramova, idman yarışlarının təşkili zamanı xalların hesablanması və hakimlik, xronometraj və akkreditasiya üzrə elektron sistemin işlənib hazırlanması və icrası sahəsində xidmət göstərən “SmartScoring” milli brendinin rəsmi səfiri seçilmişdir. “SmartScoring”in fəaliyyətinə sistemin tərkib hissəsini təşkil edən və beynəlxalq səviyyədə yarışların keçirilməsində başlıca tələblərdən biri olan video nəzarəti də daxildir.
Məhz bu idmançının seçilməsi heç də təsadüfi deyildir. Birincisi, gənc perspektivli gimnast Azərbaycanın qrup hərəkətləri komandasının tərkibində bu günlərdə Bakıda start götürəcək bədii gimnastika üzrə Dünya Kubokunun final mərhələsinin iştirakçısıdır. İkincisi, Ayşən Bayramova ölkə çempionatının bürünc medalçısı və bir çox beynəlxalq yarışların qalibidir. Üçüncüsü isə, yenicə parlamağa başlayan ulduzun cəmi 17 yaşı var və “SmartScoring” komandasının fikrincə “onunla əməkdaşlıq idmançıya böyük şöhrət, brendin özünə isə şübhəsiz ki, uğurlar qazandıracaq”.
“Mənə göstərilən etimada görə minnətdaram və “SmartScoring”in siması olaraq söz verirəm ki, bizim komanda insan amili baxımından meydana gələn səhvlərə yol vermə riskini getdikcə azaldacaq, yekun xalın hesablanması və müəyyən olunmasında dəqiqlik və etibarlılığı yüksəldəcək” – deyə, gimnast bildirib.
Şıltaq təbəssüm və rəqəmlərin dəqiqliyi, elementlərin asanlıqla icrası və sistemin qüsursuz etibarlılığı, musiqi müşayiəti ilə bədən hərəkətlərinin ahəngi və nəticələrin səlisliyi - məhz bütün bunların bir sistemdə cəm olunması idman sahəsində yeni olan milli brendin məzmunudur.
Yeri gəlmişkən, “SmartScoring” artıq idman yarışları zamanı xidmətlərin göstərilməsində müsbət təcrübəyə malikdir. Belə ki, bu il komanda batut və idman gimnastikası üzrə keçirilən Dünya Kuboku yarışlarını, həmçinin bir sıra milli turnirləri xalların hesablanması sistemi və video nəzarəti xidməti ilə uğurla təmin etmişdir. “Bakıda keçiriləcək Şahmat Olimpiadasının təşkilat komitəsi ilə əməkdaşlıq üzrə artıq razılığa gəlinmişdir, digər idman növləri üzrə milli federasiyalar da bizim xidmətlərimizə maraq göstərir, Avropa Gimnastika İttifaqı ilə əməkdaşlıq haqda danışıqlar gedir, həmçinin digər ölkələrdən də təkliflər alırıq. Biz əminik ki, gələcəkdə də idmançılar bu sistəmə tam etibar edəcək və diqqətlərini yalnız çıxışlarında cəmləşdirəcəklər” – deyə, şirkətin icraçı direktoru Emin Muxtarov qeyd etdi.

Азербайджанская гимнастка Айшан Байрамова стала официальным послом нового национального бренда SmartScoring, профиль которого разработка и производство электронных систем подсчета оценок и судейства, хронометража и аккредитации для проведения спортивных соревнований. В услуги SmartScoring также входит видео контроль, являющейся составной частью всей системы и одной из главных требований в организации состязаний международного уровня.
Выбор именно этой спортсменки не случаен. Во-первых, молодая перспективная гимнастка является участницей финала Кубка мира по художественной гимнастике в составе команды Азербайджана в групповых упражнениях, совсем скоро стартующего в Баку. Во-вторых, она бронзовый призер чемпионата страны и победительница многих международных турниров. А в-третьих, восходящей звезде всего 17 лет и, по мнению команды SmartScoring, “сотрудничество с ней принесет спортсменке большую известность, а бренду – несомненный успех”.
"Я благодарю за оказанное мне доверие и как лицо SmartScoring обещаю, что наша команда шаг за шагом будет снижать риск ошибок, вызванных человеческим фактором, повышая тем самым точность и надежность подсчета и выявления окончательной оценки", - сказала гимнастка.
Задорная улыбка и точность цифр, легкость исполнения элементов и безупречная надежность системы, дисциплина движений тела под музыку и неоспоримость результатов вкупе - это контент нового национального бренда в области спорта.
К слову, SmartScoring уже имеет положительный опыт в оказании услуг в организации спортивных соревнований. Так, в этом году команда успешно обеспечила системой подсчета оценок и видео контроля во время проведения двух Кубков мира по спортивной гимнастике и прыжкам на батуте, а также целый сет локальных турниров. "Есть соглашение с Организационным комитетом шахматной олимпиады в Баку, проявляют заинтересованность в наших услугах национальные федерации также других видов спорта, идут переговоры с Европейским союзом гимнастики о сотрудничестве, получаем предложения из других стран. Мы уверены, что и в дальнейшем спортсмены будут доверять этой системе и полностью концентрироваться на своих выступлениях", - подытожил исполнительный директор компании Эмин Мухтаров. (www.smartscoring.com)