Gimnast Ayşən Bayramova – “SmartScoring” milli brendinin rəsmi səfiri
Azərbaycan gimnastı Ayşən Bayramova, idman yarışlarının təşkili zamanı xalların hesablanması və hakimlik, xronometraj və akkreditasiya üzrə elektron sistemin işlənib hazırlanması və icrası sahəsində xidmət göstərən “SmartScoring” milli brendinin rəsmi səfiri seçilmişdir. “SmartScoring”in fəaliyyətinə sistemin tərkib hissəsini təşkil edən və beynəlxalq səviyyədə yarışların keçirilməsində başlıca tələblərdən biri olan video nəzarəti də daxildir.
Məhz bu idmançının seçilməsi heç də təsadüfi deyildir. Birincisi, gənc perspektivli gimnast Azərbaycanın qrup hərəkətləri komandasının tərkibində bu günlərdə Bakıda start götürəcək bədii gimnastika üzrə Dünya Kubokunun final mərhələsinin iştirakçısıdır. İkincisi, Ayşən Bayramova ölkə çempionatının bürünc medalçısı və bir çox beynəlxalq yarışların qalibidir. Üçüncüsü isə, yenicə parlamağa başlayan ulduzun cəmi 17 yaşı var və “SmartScoring” komandasının fikrincə “onunla əməkdaşlıq idmançıya böyük şöhrət, brendin özünə isə şübhəsiz ki, uğurlar qazandıracaq”.
“Mənə göstərilən etimada görə minnətdaram və “SmartScoring”in siması olaraq söz verirəm ki, bizim komanda insan amili baxımından meydana gələn səhvlərə yol vermə riskini getdikcə azaldacaq, yekun xalın hesablanması və müəyyən olunmasında dəqiqlik və etibarlılığı yüksəldəcək” – deyə, gimnast bildirib.
Şıltaq təbəssüm və rəqəmlərin dəqiqliyi, elementlərin asanlıqla icrası və sistemin qüsursuz etibarlılığı, musiqi müşayiəti ilə bədən hərəkətlərinin ahəngi və nəticələrin səlisliyi - məhz bütün bunların bir sistemdə cəm olunması idman sahəsində yeni olan milli brendin məzmunudur.
Yeri gəlmişkən, “SmartScoring” artıq idman yarışları zamanı xidmətlərin göstərilməsində müsbət təcrübəyə malikdir. Belə ki, bu il komanda batut və idman gimnastikası üzrə keçirilən Dünya Kuboku yarışlarını, həmçinin bir sıra milli turnirləri xalların hesablanması sistemi və video nəzarəti xidməti ilə uğurla təmin etmişdir. “Bakıda keçiriləcək Şahmat Olimpiadasının təşkilat komitəsi ilə əməkdaşlıq üzrə artıq razılığa gəlinmişdir, digər idman növləri üzrə milli federasiyalar da bizim xidmətlərimizə maraq göstərir, Avropa Gimnastika İttifaqı ilə əməkdaşlıq haqda danışıqlar gedir, həmçinin digər ölkələrdən də təkliflər alırıq. Biz əminik ki, gələcəkdə də idmançılar bu sistəmə tam etibar edəcək və diqqətlərini yalnız çıxışlarında cəmləşdirəcəklər” – deyə, şirkətin icraçı direktoru Emin Muxtarov qeyd etdi.

Azerbaijani gymnast Ayshan Bayramova has become an official ambassador of a new National SmartScoring Brand, a profile of which is the development and production of electronic scoring and judging system, as well as timing and accreditation systems in organization of sports events. SmartScoring services also include video control being a constituent part of the whole system and one of the main requirements while hosting international level competitions.
This athlete’s selection is not occasional at all. Firstly, a promising young gymnast is a participant of the World Cup Final in Rhythmic Gymnastics within the Azerbaijani team in group exercises to commence in Baku soon. Secondly, Ayshan Bayramova is the bronze medalist of Azerbaijan Championship and winner of many international tournaments. Thirdly, the rising star is just 17-year-old, and, according to SmartScoring team, "cooperation with her will bring great fame to the athlete and indubitable success to the brand."
“I express my gratitude for the trust shown in me. As a “face” of SmartScoring, I promise that our team will gradually reduce a risk of faults caused by human factor, thus, increasing the accuracy and reliability of calculation and in identifying of the final score,” the gymnast said.
Lively smile and accuracy of numerals, easily executed elements and flawless reliability of the system, harmony of body movements and the accompanied music, as well as indisputability of results altogether - is the content of a new national brand in the field of sports.
By the way, SmartScoring already has a positive experience in rendering services at sports events. Thus, this year, the team has successfully provided with a scoring system and video control the two World Cup series in Artistic and Trampoline Gymnastics, as well as a number of local tournaments. “We have reached an agreement on cooperation with the Organizing Committee of the Chess Olympiad to be held in Baku. The National Federations of other sports disciplines also show their interest in our services. The negotiations on prospective cooperation are being carried on with the European Union of Gymnastics. We receive collaboration proposals from other countries. We are confident that the athletes will trust this system and fully concentrate on their performances in future as well,” Emin Mukhtarov, the Company’s Executive Director concluded. (www.smartscoring.com).