5 gün bundan əvvəl Avropa Oyunlarının bürünc medalını, 2 gün əvvəl isə gümüş medalını qazanan Azərbaycanın idman gimnastı Oleq Stepko, bu gün, Avropa Oyunlarının qalibi adına layiq görüldü!
Ustadı olduğu alətdə - parallel qollarda qüsursuz çıxış nümayiş etdirərək – Oleq 2013-cü ilin Avropa Çempionu, Rusiyadan olan David Belyavskiy və məşhurluqda ondan geri qalmayan Rumıniya gimnastı Marius Berbekar kimi güclü rəqiblərini geridə qoyaraq, qızıl medal qazandı! Bütün zal əsl mübariz idmançını alqışllayır və gözlərində yaşla Azərbaycan himnini oxuyurdu!
Amma bu hələ son deyil!!! Oleq bu gün ərzində gimnastika atı üzərindəki hərəkətlərə görə “gümüş” və dayaqla tullanmada bürünc medal qazanmışdır. Beləliklə, Oleq gimnastikada hət-trik nümayiş etdirərək, ölkəmizə bir dəst medal gətirmişdir. Bu tarixi 1-ci Avropa Oyunlarınının taixində görünməmiş bir medal dəstidir!
Oleq Stepkonun çıxışlarını Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, cənab İlham Əliyev və xanımı, Avropa Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri Mehriban Əliyeva izləmişlər. Mehriban xanım Əliyeva həmçinin mükafatlandırma mərasimində də iştirak etmişdir.

An Azerbaijani artistic gymnast Oleg Stepko, who became the bronze medalist of the European Games 5 days ago and a silver medalist 2 days ago, has been honored with a title of the winner of the European Games today!
Having demonstrated perfect performance on his best apparatus – parallel bars – Oleg left behind his all strong rivals like a European Champion of 2013, David Belyavskiy from Russia, and not less famous rival Marius Berbecar from Romania, and won the gold medal. The whole hall was cheering a real fighter, and were singing the National Anthem of Azerbaijan with tears in their eyes!
But it is not the end!!! Today, Oleg has won the “silver” for the exercises on pommel horse and the “bronze” on vault. Thus, Oleg brought a whole set of medal to the country, having demonstrated gymnastics hat trick! Incredible set in history of the 1st historic European Games!!!
His performances were watched personally by President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, and, his spouse, the Chairman of the Organizing Committee of the 1st European Games, President of Azerbaijan Gymnastics Federation, Mrs Mehriban Aliyeva, who also took part in the Awarding Ceremony.