5 gün bundan əvvəl Avropa Oyunlarının bürünc medalını, 2 gün əvvəl isə gümüş medalını qazanan Azərbaycanın idman gimnastı Oleq Stepko, bu gün, Avropa Oyunlarının qalibi adına layiq görüldü!
Ustadı olduğu alətdə - parallel qollarda qüsursuz çıxış nümayiş etdirərək – Oleq 2013-cü ilin Avropa Çempionu, Rusiyadan olan David Belyavskiy və məşhurluqda ondan geri qalmayan Rumıniya gimnastı Marius Berbekar kimi güclü rəqiblərini geridə qoyaraq, qızıl medal qazandı! Bütün zal əsl mübariz idmançını alqışllayır və gözlərində yaşla Azərbaycan himnini oxuyurdu!
Amma bu hələ son deyil!!! Oleq bu gün ərzində gimnastika atı üzərindəki hərəkətlərə görə “gümüş” və dayaqla tullanmada bürünc medal qazanmışdır. Beləliklə, Oleq gimnastikada hət-trik nümayiş etdirərək, ölkəmizə bir dəst medal gətirmişdir. Bu tarixi 1-ci Avropa Oyunlarınının taixində görünməmiş bir medal dəstidir!
Oleq Stepkonun çıxışlarını Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, cənab İlham Əliyev və xanımı, Avropa Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri Mehriban Əliyeva izləmişlər. Mehriban xanım Əliyeva həmçinin mükafatlandırma mərasimində də iştirak etmişdir.

Гимнастический хет-трик – Браво Олег!
Спортивный гимнаст Азербайджана Олег Степко, который 5 дней назад стал бронзовым призером Евроигр и 2 дня назад серебряным, сегодня удостоился титула победителя Евроигр!
Продемонстрировав безупречное выступление на своем коронном снаряде – параллельных брусьях - Олег оставил позади всех своих сильных соперников, таких как Чемпион Европы 2013 года, россиянина Давида Белявского и не менее именитого соперника из Румынии Мариуса Бербекара и завоевал золотую медаль. Весь зал аплодировал настоящему борцу, и, со слезами на глазах пел гимн Азербайджана!
Но это еще не все!!! Олег за сегодняшний день, завоевал “серебро” за упражнения на гимнастическом коне и бронзу в опорном прыжке, тем самым принес стране целый комплект медалей, продемонстрировав гимнастический хет-трик! Невероятный комплект в истории 1-ых исторических Европейских Игр!!!
За его выступлениями лично наблюдали Президент Азербайджана господин Ильхам Алиев, а Первая Леди, Председатель Организационного Комитета 1-ых Европейских Игр, Президент Федерации Гимнастики Азербайджана Мехрибан ханым Алиева участвовала на церемонии награждения.