Bu gün, əməkdar idman xadimi Qafarov Arif Muxtar oğlu ömrünün 69-cu ilində dünyasını dəyişib.
Azərbaycanda akrobatika ənənələrinin formalaşmasında bir məşqçi kimi böyük əməyi olan A. Qafarov, həyatının böyük hissəsini idmana həsr edərək, müxtəlif illərdə əməkdar idman ustası, əməkdar məşqçi və əməkdar idman xadimi adlarına layiq görülmüşdür. 1989-2013-cü illərdə Bakı Gimnastika Məktəbinin direktoru vəzifəsində çalışmış dəyərli mütəxəssis, bu illər ərzində gimnastikanın inkişafına öz töhfəsini vermişdir.
A. Qafarov 2002, 2006 və 2010-cu illərdə Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının İcra Komitəsinə üzv seçilib. Həmin dövrlər ərzində onun fəaliyyəti yüksək dəyərləndirilmiş və 2015-ci ildə federasiya tərəfindən Qızıl medalla təltif olunmuşdur.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının kollektivi bütün gimnastika ictimaiyyəti adından mərhumun ailə üzvlərinə, yaxınlarına baş sağlığı verir və onun əziz xatirəsini dərin hüznlə yad edir.

Сегодня, скончался заслуженный деятель спорта Гафаров Ариф Мухтар оглы на 69-м году жизни.
А. Гафаров, имеющий большие заслуги в формировании акробатических традиций в Азербайджане, посвятил большую часть своей жизни спорту, и, в разные годы, удостоился звания заслуженного мастера спорта, заслуженного тренера и заслуженного деятеля спорта. Ценный специалист, работавший директором Бакинской школы гимнастики в 1989-2013гг., на протяжении этих лет внес свой вклад в развитие гимнастики.
А. Гафаров был избран членом Исполнительного Комитета Федерации гимнастики Азербайджана в 2002, 2006 и 2010 гг. В этот период, его деятельность была высоко оценена, и в 2015 году он был награжден золотой медалью со стороны федерации.
Коллектив Федерации гимнастики Азербайджана выражает глубокое соболезнование членам семьи и родным покойного от имени всей гимнастической общественности, и с глубокой скорбью чтит его светлую память.