Kişi və qadın idman gimnastikası, akrobatika və aerobika üzrə Sumqayıtda təşkil olunmuş yarışlarla ilin milli yarışlar mövsümünə yekun vurulub.
Dörd gimnastika növü üzrə birgə yarışlar 15 və 16 noyabrda Sumqayıt Olimpiya İdman Kompleksində baş tutub.
44 kişi və 39 qadın gimnastın qatıldığı idman gimnastikası üzrə yarışlar 15 noyabrda keçirilib. Onlar kiçiklər, balacalar, uşaqlar, yeniyetmələr, gənclər və böyüklər yaş qruplarında mübarizə aparıblar.
Növbəti gün – noyabrın 16-sı isə 50 akrobat və 57 nəfər aerobika gimnastları birincilik uğrunda yarışıb. Akrobatlar uşaqlar, yeniyetmələr, gənclər və böyüklər yaş kateqoriyalarında qarışıq cütlük, kişi cütlüyü, qadın cütlüyü, kişi və qadın qrupu proqramlarında çıxış ediblər. Aerobika gimnastları isə öz çıxışlarını balacalar, uşaqlar, yeniyetmələr, gənclər və böyüklər yaş qruplarında fərdi kişi və qadın, üçlük, qrup və aerodans proqramları üzrə nümayiş etdiriblər.
İki günlük yarışlarda gimnastlar Bakı Gimnastika Məktəbi, “Ocaq Sport” İdman Klubu, Nizami rayon 13 nömrəli məktəb,Sumqayıt Olimpiya İdman Kompleksi, “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin Sumqayıt şəhər 1 nömrəli Uşaq-Gənclər İdman-Şahmat Məktəbi, “Ayulduz” klubunu, həmçinin Şabran və Balakən rayonlarını təmsil ediblər.
Yarışların nəticələri haqqında ətraflı məlumatı buradan əldə edə bilərsiniz: https://agf.az/az/competitions/information/203

В Сумгаите завершились соревнования по четырем видам гимнастики
С проведением соревнований по мужской и женской спортивной гимнастике, а также по акробатической и аэробной гимнастике в Сумгаите, завершился сезон соревнований текущего года.
Соревнования по четырем видам гимнастики состоялись 15 и 16 ноября в Сумгаитском Олимпийском спортивном комплексе.
Соревнования по спортивной гимнастике с участием 44 мужчин и 39 женщин состоялись 15 ноября. Они поборолись в возрастных категориях “младших”, “малышей”, “детей”, “пре-юниоров”, “юниоров” и “взрослых”.
На следующий день, 16 ноября, за первенство поборолись 50 акробатов и 57 аэробных гимнастов. Они выступили в возрастных категориях “детей”, “пре-юниоров”, “юниоров” и “взрослых” в составе смешанных пар, мужских, женских пар, мужских и женских групп. А аэробные гимнасты в возрастных категориях “малышей”, “детей”, “пре-юниоров”, “юниоров” и “взрослых” продемонстрировали выступления в индивидуальной программе мужчин и женщин, а также в составе трио, групп и аэроденс.
В двухдневных соревнованиях приняли участие гимнасты из Бакинской школы гимнастики, Спортивного клуба “Оджаг”, школы №13 Низаминского района, Сумгаитского Олимпийского спортивного комплекса, Детско-юношеской спортивно-шахматной школы № 1 города Сумгаит республиканского спортивного центра “Тяхсиль”, клуба “Ай Улдуз”, а также представители Шабрана и Балакян.
Подробную информацию о результатах соревнований можете узнать по ссылке: https://agf.az/az/competitions/information/203