Kişi idman gimnastikası üzrə yığma komandamızın 3 üzvünün koronavirusa yoluxması səbəbindən, yığma komandamız 9-13 dekabr tarixlərində Türkiyənin Mersin şəhərində keçiriləcək Avropa Çempionatında iştriak etməyəcək.
Bütün nümayəndə heyəti Mersinə yola düşməmişdən əvvəl koronavirusa görə testdən keçib və bütün üzvlərinin nəticəsi neqativ olub. Pandemiya dövründə təşkil olunan yarışlarda bir qayda olaraq Yerli Təşkilat Komitəsi təkrarən test keçirir. Təəssüflər olsun ki, 3 gimnastımızda artıq Mersində götürülən testin nəticəsi pozitiv olub. Hazırda onlar özlərini yaxşı hiss edirlər və sağaldıqdan sonra Bakıya qayıdacaqlar.
Nümayəndə heyətimizin digər üzvlərində Mersində ardıcıl olaraq götürülümş 2 testin nəticəsi neqativ çıxdığından, onlar Bakıya qayıdacaq və karantin rejiminə riayət edəcəklər. Virusa yoluxmuş şəxslər arasında həm gənc, həm də böyük idmançılar olduğundan və testləri neqativ çıxmış gimnastların da onlarla təmas etməsi səbəbindən, təəssüflər olsun ki, yığma komandamız yarışlarda iştirak etməmək məcburiyyətində qalmışdır.
İdmançılarmıza tezliklə sağalmağı arzulayır və 2021-ci ilin 21-25 aprel tarixlərində İsveçrənin Bazel şəhərində keçiriləcək Avropa Çempionatında uğurla çıxış edəcəklərinə ümid edirik.

Our National Team in Men's Artistic Gymnastics will not participate in the European Championships to be held on December 9-13 in Mersin (Turkey) due to the fact that 3 members of the Azerbaijani National Teamhave been infected with coronavirus.
The entire delegation was tested for the coronavirus before leaving out for Mersin and the results of all members were negative. During the competitions held within the pandemic period, the Local Organizing Committee usually takes repeated tests. Unfortunately, 3 of our gymnasts tested positive in Mersin. At present, they are feeling well and will return to Baku after they have recovered.
Other members of our delegation will return to Baku and follow the quarantine regime, as the results of two tests taken in a row in Mersin were negative.
Unfortunately, due to the fact that both junior and senior athletes were infected and the gymnasts who tested negative were in contact with them, our National Team was obliged to withdraw from the competitions.
We wish our athletes a speedy recovery and hope that they will be successful at the European Championships to be held in Basel, Switzerland on April 21-25, 2021.