Azərbaycanın Aynur Hüseynova və Nərmin Ramazanovadan ibarət qadın dueti Portuqaliyanın Maya şəhərində keçirilən Dünya kuboku çərçivəsində gənclər arasında beynəlxalq turnirin mütləq qalibi olublar!
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidmətindən bildiriblər ki, duetimiz balans və templi tapşırıqlarının icrasından sonra mükafatlara iddialı olan digər cütlüklər arasında lider mövqedə qərarlaşıb.
Lakin onların medal qazanmaq arzusu elə arzu olaraq qalıb, belə ki, Bakı Gimnastika Məktəbinin yetirmələri həlledici kombinasiyalı tapşırığa daha məsuliyyətlə yanaşıblar. Hakimlərin yekun protokolları Hüseynova-Ramazanova duetinin qalib olduğunu müəyyənləşdirib.
Öz yaş qruplarında çıxış edən Azərbaycanın ikinci qadın cütlüyü - Lalə Hüseynova və Xoşqədəm Quliyeva da finalda yarışıblar. Onlar bürünc medal qazanıblar.
Nəhayət, daha bir bürünc medalı Bakıya Elçin Əlibəyov və Emin Gülməmmədlidən ibarət kişi dueti gətirib. İndi onları aprelin əvvəlində Belçikada keçirilməsi planlaşdırılan beynəlxalq turnirdə iştirak gözləyir.

According to the press service of Azerbaijan Gymnastics Federation, after the performance of balance and dynamic exercises, our pair had been taking the leading positions among other competitors for prizes and awards.
But they failed to bear the palm they dreamt of as the representatives of Baku Gymnastics School came more concentrated to crucial combined exercises. The judges` final results unanimously affirmed the victory of Huseynova-Ramazanova and the decision to give the Maia`s "Gold" to the Azerbaijani acrobats.
The second women’s pair, Lala Huseynova-Khoshgadam Guliyeva, participating in its` age group, also competed in the final, where the girls won the bronze medals.
And, finally, another bronze medal was brought to Baku by men’s pair in acrobatic gymnastics - Elchin Alibayov and Emin Gulmammadli. A participation in the international tournament in Belgium which will be held in the beginning of April is awaiting for them now.