Beynəlxalq Gimnastika Federasiyanın (FIG) İcraiyyə Komitəsinin Manaquada (Nikaraqua) baş tutan iclasında Azərbaycanla əlaqədar daha bir qərar verilib.
Belə ki, Azərbaycanın bədii gimnastika üzrə yığma komandasının Baş məşqçisi Mariana Vasileva FIG tərəfindən “əməkdar məşqçi” diplomu ilə təltif olunub.
Qeyd edək ki, M. Vasileva 2008-ci ildən Azərbaycan millisinin Baş məşqçisi vəzifəsində çalışır. Onun rəhbərliyi altında bədii gimnastlarımız bir çox irimiqyaslı beynəlxalq yarışlarda medallar qazanaraq, dünya arenasında ölkəmizi layiqincə təmsil etmişlər.
Bu illər ərzində Azərbaycanda gimnastika məktəbinin formalaşmasında böyük əməyi keçmiş Mariana Vasilevanı təbrik edir, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu edirik!

Мариана Василева награждена дипломом “Заслуженного тренера” Международной федерации гимнастики
На заседании Исполнительного комитета Международной федерации гимнастики, прошедшем в Манагуа (Никарагуа), было принято ещё одно решение, связанное с Азербайджаном.
Итак, главный тренер сборной Азербайджана по художественной гимнастике, Мариана Василева, была награждена дипломом “Заслуженного тренера” Международной федерации гимнастики.
Отметим, что М. Василева является главным тренером сборной команды Азербайджана с 2008 года. Под её руководством наши гимнастки, завоевав медали во многих крупных международных соревнованиях, достойно представили нашу страну на мировой арене.
Поздравляем Мариану Василеву, которая за эти годы внесла значительный вклад в формирование школы гимнастики Азербайджана, и, желаем ей успехов в дальнейшей деятельности!