Bu həftəsonu Azərbaycan gimnastı Marina Durunda klublararası ənənəvi A1 İtaliya Çempionatının növbəti mərhələsində iştirak edib. Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidmətindən verilən məlumata əsasən, gimnastımızın çıxış etdiyi Ketinin “Armonia di Abrutso” klubu 2-ci yerdə qərarlaşıb.
Marina Durundanın gürzlərlə çıxışında 17.050 xal alması, “Armonia di Abrutso” komandası üçün əhəmiyyətli töhfə oldu və yarış nəticələrinə əsasən komanda 99.450 xal qazandı. Yarışın əsas mərhələsi 28-30 noyabr tarixlərində baş tutacaq.
Digər gimnastımız Ayşən Bayramova 14-16 iyun tarixlərində Avstriyanın İnsbruq şəhərində keçirilən bədii gimnastika üzrə Qran-pri yarışlarının əsas mərhələsində ölkəmizi təmsil edib. Çoxnövçülük üzrə təsnifat mərhələsinin nəticələrinə əsasən gimnastımız ümumi çətinliyə görə 62.667 xalla 11-ci yerdə qərarlaşıb.

Марина Дурунда выступила в 3-ем туре чемпионата Италии
В эти выходные азербайджанская гимнастка Марина Дурунда приняла участие в очередном туре традиционного чемпионата Италии среди клубов серии А1. Как сообщает пресс-служба Федерации гимнастики Азербайджана, клуб «Армониа ди Абруццо» из Кьети, за который выступает наша гимнастка, занял вторую позицию.
Получив за упражнение с булавами 17,050 балла, Марина Дурунда внесла весомый вклад в победу «Армониа ди Абруццо», который по итогам соревнования набрал 99,450 балла. Заключительный этап соревнований состоится 28-30 ноября.
Другая наша гимнастка, Айшан Байрамова представила страну в австрийском Инсбруке, где 14-16 ноября прошел заключительный этап серии Гран-при по художественной гимнастике. По итогам квалификационного многоборья наша грация набрала в общей сложности 62,667 балла и заняла 11-ю позицию.