Bu həftəsonu Azərbaycan gimnastı Marina Durunda klublararası ənənəvi A1 İtaliya Çempionatının növbəti mərhələsində iştirak edib. Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidmətindən verilən məlumata əsasən, gimnastımızın çıxış etdiyi Ketinin “Armonia di Abrutso” klubu 2-ci yerdə qərarlaşıb.
Marina Durundanın gürzlərlə çıxışında 17.050 xal alması, “Armonia di Abrutso” komandası üçün əhəmiyyətli töhfə oldu və yarış nəticələrinə əsasən komanda 99.450 xal qazandı. Yarışın əsas mərhələsi 28-30 noyabr tarixlərində baş tutacaq.
Digər gimnastımız Ayşən Bayramova 14-16 iyun tarixlərində Avstriyanın İnsbruq şəhərində keçirilən bədii gimnastika üzrə Qran-pri yarışlarının əsas mərhələsində ölkəmizi təmsil edib. Çoxnövçülük üzrə təsnifat mərhələsinin nəticələrinə əsasən gimnastımız ümumi çətinliyə görə 62.667 xalla 11-ci yerdə qərarlaşıb.

Azerbaijani gymnast Marina Durunda took part in the next round of the traditional Italian championship in the A1 series on rhythmic gymnastics this weekend. The press service of Azerbaijan Gymnastics Federation said our gymnasts represented the Italian Armonia d’Abruzzo club of Chieti, which ranked second following the results of the event.
Gaining 17.050 points for the exercise with clubs, Marina Durunda made a significant contribution to the victory of the Armonia d’Abruzzo, which scored 99.450 points. The final stage of the competition will take place on November 28-30.
Another gymnast Ayshan Bayramova represented our country in Innsbruck, Austria, on November 14-16, where the final stage of the Grand Prix was held. According to the results of the all-round qualification, our athlete scored a total of 62.667 points and took the 11th position.