Azərbaycan gimnastı Marina Durunda ənənəvi klublararası A1 İtaliya Çempionatının əsas mərhələsində iştirak edib.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidmətindən verilən məlumata əsasən, gimnastımızın çıxış etdiyi Kietinin “Armoniya di Abrutso” klubu yenidən ikinci olub.
Gimnastımızın topla hərəkətlərdə 17.550 xal qazanması günün ən yaxşı nəticəsi oldu və həmçinin İtaliya klubunun ümumi nəticəsinə böyük töhfə verdi. Nəticədə “Armoniya di Abrutso” 95.800 xal topladı.
Bu həftəsonu Azərbaycanın qadın və kişi idman gimnastikası üzrə yığma komandası Almaniyanın Ştutqart şəhərində komanda yarışlarında iştirak ediblər. Qadın idman gimnastikamızı Marina Nekrasova, Mariya Smirnova və Kristina Pravdina təmsil edirdi.Təsnifat mərhələsində 4 hərəkətin nəticəsinə əsasən, qızlarımız 96.900 xal toplayaraq, finalın 1 addımlığında qərarlaşdılar. Kişi komandamızı təmsil edən Petro Paxnyuk və Oleq Stepko isə 6 hərəkətin nəticəsində 165.650 xal toplayaraq, 9-cu yerdə qərarlaşdılar.

Марина Дурунда показала лучший результат на чемпионате Италии
Азербайджанская гимнастка Марина Дурунда приняла участие в заключительном туре традиционного чемпионата Италии среди клубов серии А1. Клуб «Армониа ди Абруццо» из Кьети, за который выступила наша грация, вновь занял вторую позицию, сообщает пресс-служба Федерации гимнастики Азербайджана.
Наша гимнастка, получив 17.550 баллов в упражнении с мячом, показала самый лучший результат дня и тем самым внесла большой вклад в итоговый результат итальянского клуба. Всего же «Армониа ди Абруццо» набрал 95.800 баллов.
В эти же выходные сборные Азербайджана по мужской и женской спортивной гимнастике выступили на командных соревнованиях в немецком Штутгарте. Женскую сборную представили Марина Некрасова, Мария Смирнова и Кристина Правдина. По итогам четырех упражнений в квалификационном этапе, девушки набрали 96.900 баллов и остановились в шаге от финала. Петр Пахнюк и Олег Степко, представляющие мужскую сборную, по итогам шести упражнений набрали 165.650 баллов и заняли 9-ю позицию из 12-ти.