Masallı və Gəncə bədii gimnastları paytaxtımızda təlim-məşq toplanışına cəlb olunublar
Oktyabrın 31-i Gəncə Olimpiya İdman Klubu və Masallı Olimpiya İdman Kompleksinin bədii gimnastika bölməsinin üzvləri Milli Gimnastika Arenasında keçirilən təlim-məşq toplanışında iştirak etmək üçün paytaxtımıza səfər edib. Noyabrın 5-dək davam edəcək məşqlərdə ümumilikdə hər iki komandadan 10 idmançı iştirak edir.  Məşqlərin təşkili idmançıların hazırlıq səviyyəsinin gücləndirilməsi, eləcə də 8-11 dekabr tarixlərində Şəki şəhərində keçiriləcək Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının yenidən qurulmasının 20 illiyinə həsr olunmuş birgə yarışlar çərçivəsində təşkil ediləcək bədii gimnastika üzrə 27-ci Azərbaycan birinciliyinə hazırlıq xarakteri daşıyır.
Qeyd edək ki, Gəncə Olimpiya İdman Klubunda 2021-ci ildən, Masallı Olimpiya İdman Kompleksində isə 2019-cu ildən bədii gimnastika bölməsi fəaliyyət göstərir.
Məlumat üçün bildirək ki, bölgələlərdə gimnastikanın inkişafı çərçivəsində müxtəlif regionlardan gimnastların paytaxtda mütəmadi olaraq təlim-məşqlərdə iştirakı nəzərdə tutulur.
Xatırladaq ki, ötən həftə Mingəçevir Kür Olimpiya Tədris-İdman Mərkəzinin bədii gimnastika üzrə komandası Milli Gimnastika Arenasının qonağı olmuşdu.

On October 31, members of the Rhythmic Gymnastics sections of Ganja Olympic Sports Club & Masalli Olympic Sports Complex visited our capital city to take part in the training camp held at “Milli Gimnastika Arenasi” (National Gymnastics Arena). A total of 10 athletes from both teams are participating in the training camp to be lasted until November 5. The purpose of organization of the training camp is to strengthen the level of preparation of athletes and to prepare for the 27th Azerbaijan Championship in Rhythmic Gymnastics among Age Categories to be organized within the framework of joint competitions, dedicated to the 20th Anniversary of re-establishment of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) in Sheki on December 8-11.
It should be mentioned that the Rhythmic Gymnastics section has been operating at Ganja Olympic Sports Club since 2021, while at Masalli Olympic Sports Complex - since 2019.
Gymnasts from different regions are expected to regularly participate in the training camp in the capital within the framework of the development of Gymnastics in the regions.
Last week, the Rhythmic Gymnastics team of Mingachevir Kur Olympic Education Sports Center was a guest at “Milli Gimnastika Arenasi”.