Azərbaycanın əməkdar artisti, mügənni Miri Yusif bu ilin sentyabr ayında (16-22) Bakıda keçiriləcək bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatının ulduz səfiri seçilib.
Gənclərin sevimli ifaçısı, hit mahnıların müəllifi Dünya Çempionatına hazırlıq çərçivəsində yarışların təşviqat və təbliğatı üçün hazırlanan xüsusi proqramda iştirak edəcək. Bunlarla yanaşı, çempionata həsr olunan bir sıra eksklüziv işlər də təqdim edəcək.
Xatırladaq ki, Dünya Çempionatının daha bir səfiri çoxqat dünya çempionu, Olimpiya Oyunları mükafatçısı (1996, Atlanta), keçmiş gimnast Yana Batırşinadır.
Hər iki ulduz səfir aprel ayında paytaxtımızda baş tutmuş bədii gimnastika üzrə Dünya Kubokunda qonaq olaraq, yarışları böyük maraqla izləmişlər.

Мири Юсиф избран звездным послом Чемпионата мира
Заслуженный артист Азербайджана, певец Мири Юсиф избран звездным послом Чемпионата мира по художественной гимнастике, который состоится в сентябре (16-22) в Баку.
Любимый певец молодежи, автор хитовых песен примет участие в специальной программе, разработанной для рекламирования соревнований в рамках подготовки к Чемпионату мира. Наряду с этим, он представит ряд эксклюзивных работ, посвященных Чемпионату.
Напомним, что еще одним послом Чемпионата мира является многократная чемпионка мира, призер Олимпийских Игр (1996, Атланта), бывшая гимнастка Яна Батыршина.
Оба звездных посла с большим интересом следили за соревнованиями в качестве гостя Кубка мира по художественной гимнастике, который прошел в нашей столице в апреле.