Gimnastika növləri üzrə yığma komandaların üzvləri olmaqla yanaşı, Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının dəstəyi ilə təşkil olunan xüsusi məktəbdə təhsil alan şagirdlər arasında Novruz Bayramı təntənəli surətdə qeyd edilib.
Öncədən bildirildiyi kimi, bu təhsil layihəsi məktəb yaşlarında olan gimnastların arenanı tərk etmədən, digər məktəblilər kimi təhsil almaqları üçün yaradılmışdır.
Çoxmillətli yığma komandalarımız parlaq çıxışlar nümayiş etdirərək, rəqs etdilər, mahnılar oxudular, Azərbaycan dilində şeirlər söylədilər, həmçinin qədim Novruz bayramı haqda maraqlı faktlardan danışdılar.
Tədbirdə iştirak edən, federasiyanın vitse-prezidenti Altay Həsənov, bugünki tədbiri, gimnastların beynəlxalq arenada ölkə şərəfini qorumağı bacardıqları kimi, Azərbaycan mədəniyyəti və adət-ənənələrini də yaxından tanıdıqlarının bir sübutu kimi qiymətləndirdi.

Novruz holiday was celebrated among the members of the Azerbaijani team in gymnastic disciplines, who at the same time are students of a special school, organized with the support of Azerbaijan’s Education Ministry and Azerbaijan Gymnastics Federation.
As previously reported, this educational project was set up to create opportunity for the school age gymnasts to acquire knowledge as well as regular students while not leaving the National Gymnastics Arena.
The multinational team has presented a vivid performance - children danced, sang songs, declared poems in Azerbaijani, and told interesting facts about ancient Novruz.
Being the guest of the event, Vice President of Azerbaijan Gymnastics Federation Altay Hasanov said today's holiday has proved that the gymnasts know the culture and heritage of Azerbaijan as well as they know how to defend the honor of their country in the international arena.