Masallıda hələ belə bir şou görünməmişdi. Avqust ayının 7-də ölkənin bu cənub şəhərində Azərbaycan Gimnastika Federasiyası və Masallı idman kompleksi tərəfindən qeyri-adi bir şou təşkil olunmuşdur.
Məlum olduğu kimi, qrup hərəkətləri üzrə komanda Pekin Olimpiya oyunlarına yola düşməmişdən əvvəl, Masallı kompleksində sonuncu təlim-məşq toplanışını keçirir.
Bu şounun qeyri-adiliyi ondan ibarətdir ki, kollektivin məşqçiləri idman zalında toplaşmış 350 nəfərin qarşısında yoxlama məşqi keçirmişlər. Qeyd edək ki, tamaşaçıların arasında Masallı icra hakimiyyətinin başçısı Qəzənfər Ağayev də var idi. Komandanın rəhbərləri Mariana Vasileva və Natalya Nərimanova Masallıdakı çıxışları Pekindəki çıxışlara maksimal dərəcədə yaxınlaşdırmağa çalışmışlar: həftənin günü və çıxışın vaxtı qrupun Olimpiadada xalça üzərinə çıxacağı gün və vaxt ilə tam üst-üstə düşmüşdür.
Kompleksin direktoru Manaf Nadirov hesab edir ki, Masallı sakinləri sözün əsl mənasında fəxr edə bilərlər: qrup komandasının yeni və ən başlıcası Olimpiyadada nümayiş etdirəcək hərəkətləri və ölkənin milli yığma komandasının üzvü Leyla Şamilovanın nümunəvi çıxışlarını planetdə ilk olaraq onlar izləmişlər. Tamaşaçılar üç rəngli bayrağımızı dalğalandırmaqla və ucadan “Azərbaycan” söyləməklə və gimnastlara sürəkli alqışlar bəxş etməklə zalda həqiqətən Olimpiya abu-havası yaratmışdılar.
- Biz yoxlama çıxışlarını məhz bu gün və bu vaxtda keçirtdik ki, gimnastlar gələcək Olimpiya yarışlarının abu-havasını dərindən hiss edə bilsinlər və psixoloji cəhətdən də hazır olsunlar. Dəstəyə görə öz minnətdarlığımızı bildiririk, biz, məşqçilər və zalda toplaşan tamaşaçılar çalışdıq ki, cənubi Masallının vasitəsilə onlara şərqi Pekinin nəfəsini ötürək”, deyə, M.Vasileva bildirdi.
Öz növbəsində Masallı icra hakimiyyətinin başçısı Q.Ağayev komandanın bütün gimnastlarına, məşqçiləri və tibbi heyətinə unudulmaz çıxışlara görə öz təşəkkürünü bildirdi və onlara Çində uğurlu çıxışlar arzu etdi. O, həmçinin, bədii gimnastika üzrə çıxışların Azərbaycanın cənub regionunda bu idman növünün populyarlaşmasına xidmət edəcəyinə əmin olduğunu bildirdi.

There has never been such a show in Masalli! A splendid show was organized jointly by Azerbaijan Gymnastics Federation and Masalli Sports Complex in this southern town of the country on August 7.
As it was informed before, the group team is holding its final training camp at Masalli Complex before setting out for Beijing Olympic Games.
The singularity of the show lay in that the collective’s coaches held test training in presence of around 350 people gathered in the sports hall. It should also be mentioned that Gazanfar Aghayev, the head of the executive power of Masalli, also watched the training. The team’s tutors, Mariana Vasileva and Natalya Narimanova, tried to approximate the performance in Masalli to the performance in Beijing as much as possible: the time and day of week completely coincided with the time and day of the group’s forthcoming performance in the Olympiad.
According to Manaf Nadirov, the complex’s director, Masalli dwellers can now be proud: they saw the group team’s real Olympic exercises and Gala performances of the member of the country’s national team Leyla Shamilova first on the planet. The audience really created the Olympic climate by waving the banner of Azerbaijan, exclaiming “Azerbaijan” and giving them a standing ovation.
“We advisedly held the test performance on this day and time. We wanted them to feel deeply the atmosphere of the forthcoming Olympic Games and be ready psychologically as much as possible. Thank you for the support. We – the coaches and the audience tried to transmit to them the breath of eastern Beijing through southern Masalli,” M. Vasileva said.
In his turn, G. Aghayev, the head of the executive power of Masalli, expressed his gratitude to all the gymnasts, coaches and medical staff of the team for the unforgettable show and wished them a successful performance in Beijing. He also expressed his confidence that this show in rhythmic gymnastics will serve to the popularization and development of this kind of sports in the southern region of Azerbaijan.