4 mart tarixində Bakıda batut gimnastikası üzrə Dünya Kubokunda iştirak edən nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri və üzvlərinin istiqamətləndirici iclası keçirilib.
İclasda Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının vitse-prezidenti Altay Həsənov nümayəndə heyətlərinin üzvlərini salamlayaraq, onlara yarışlarda uğurlar arzulayıb və ölkələrin iştirakını yoxlamaq məqsədilə siyahıya nəzər salıb.
A.Həsənov salamlama çıxışında qeyd edib ki, bu, Bakıda batut gimnastikası üzrə ilk böyük yarış olduğuna baxmayaraq, nümayəndə heyətləri üzvlərinnin bəziləri Milli Gimnastika Arenası ilə yaxşı tanışdırlar. Belə ki, onlar İlk Avropa Oyunları çərçivəsində batut gimnastikası üzrə yarışlarda iştirak ediblər.
İclasda, həmçinin Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) batut gimnastikası üzrə Texniki Komitəsinin nümayəndəsi Dmitriy Polyaruş çıxış edib O, yarışlara hazırlığın yüksək səviyyədə olduğunu qeyd edib.

В пятницу состоялось ориентационное совещание глав и представителей делегаций, прибывших на Кубок мира по прыжкам на батуте в Баку.
Присутствовавший на совещании Вице-президент Федерации гимнастики Азербайджана Алтай Гасанов поприветствовал членов делегаций, пожелал им удачи на соревнованиях и провел перекличку стран.
В приветственной речи Алтай Гасанов отметил, что это первое крупное соревнование по прыжкам на батуте в Баку, но, несмотря на это, некоторые из членов делегаций хорошо знакомы с Milli Gimnastika Arenası (Национальная Арена Гимнастики), так как участвовали в соревнованиях по этому виду гимнастики в рамках первых Европейских Игр.
Также в ходе совещания выступил технический делегат Международной Федерации Гимнастики по прыжкам на батуте Дмитрий Поляруш, который отметил высокий уровень подготовки к соревнованиям.