4 mart tarixində Bakıda batut gimnastikası üzrə Dünya Kubokunda iştirak edən nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri və üzvlərinin istiqamətləndirici iclası keçirilib.
İclasda Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının vitse-prezidenti Altay Həsənov nümayəndə heyətlərinin üzvlərini salamlayaraq, onlara yarışlarda uğurlar arzulayıb və ölkələrin iştirakını yoxlamaq məqsədilə siyahıya nəzər salıb.
A.Həsənov salamlama çıxışında qeyd edib ki, bu, Bakıda batut gimnastikası üzrə ilk böyük yarış olduğuna baxmayaraq, nümayəndə heyətləri üzvlərinnin bəziləri Milli Gimnastika Arenası ilə yaxşı tanışdırlar. Belə ki, onlar İlk Avropa Oyunları çərçivəsində batut gimnastikası üzrə yarışlarda iştirak ediblər.
İclasda, həmçinin Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) batut gimnastikası üzrə Texniki Komitəsinin nümayəndəsi Dmitriy Polyaruş çıxış edib O, yarışlara hazırlığın yüksək səviyyədə olduğunu qeyd edib.

An Orientation Meeting of the heads and representatives of delegations participating in the FIG Challenge Cup in Trampoline Gymnastics has taken place in Baku on March 4.
Vice-president of Azerbaijan Gymnastics Federation Altay Hasanov has welcomed the members of the delegations, wished them successes at the competitions and made a roll call of participating countries.
In his welcoming speech, Hasanov noted that this was the first major competition held in Baku in Trampoline Gymnastics, however, some of the delegations’ members were well acquainted with Milli Gimnastika Arenası (the National Gymnastics Arena) as they participated at the competitions in Trampoline Gymnastics during the First European Games.
Technical Delegate of the International Federation of Gymnastics Dmitri Poliaroush also made a speech at the meeting. He emphasized a high level of preparations for the event.