Polşanın Jeşuv şəhərində 13-15 oktyabr tarixlərində təşkil olunan Akrobatika Gimnastikası üzrə Avropa Yaş Qrupu Yarışları artıq başa çatıb.
Ölkəmizi bu yarışlarda kişi cütlüyü proqramında Daniel Abbasov-Murad Rəfiyev (11-16 yaş), qadın qrupu proqramında isə Emiliya Nəzərli, Raziyə Seyidli və Ləman Məmmədova (12-18 yaş) təmsil ediblər.
Gənc gimnastlarımız təsnifat mərhələsində uğurlu çıxışlar nümayiş etdirərək, hər iki proqramda finalçılar sırasına düşməyi bacarıblar. Yekun mərhələdə isə kişi cütlüyümüz 26.000 xalla 5-ci, qadın qrupumuz 26.600 xalla 6-cı yerdə yarışları başa vurublar.
Xatırladaq ki, bir neçə gün sonra (19-22 oktyabr) Jeşuv şəhəri daha bir mötəbər yarışa- Akrobatika Gimnastikası üzrə Avropa Çempionatına da ev sahibliyi edəcək. Bu turnirdə "yunior" proqramda millimizin üzvləri, qarışıq cütlüklər Ağasif Rəhimov - Nurcan Cabbarlı və Abdulla Əl-Məşayxi - Ruhudil Qurbanlı medallar uğrunda mübarizəyə qatılacaqlar.

Завершились Европейские соревнования среди возрастных групп по акробатической гимнастике, проходившие 13-15 октября в Польском городе Жешув.
Нашу сборную команду в программе мужских пар представили Даниэль Аббасов-Мурад Рафиев (11-16 лет), а среди женских групп Эмилия Назарли, Разия Сейидли, Ляман Мамедова (12-18 лет).
Продемонстрировав успешные выступления в квалификации, нашим молодым гимнастам удалось оказаться среди финалистов в обоих видах программы. А в финальной стадии наша мужская пара, получив от судей 26.000 баллов, заняла 5-е место, а женская группа стала 6-ой, набрав 26.600 баллов.
Следует отметить, что через несколько дней (19-22 октября) в городе Жешув пройдет еще одно крупное соревнование – Чемпионат Европы по акробатической гимнастике. На этом турнире в программе юниоров за медали будут бороться члены сборной команды - смешанные пары в составе Агасифа Рагимова и Нурджан Джаббарлы, а также Абдуллы Аль-Мяшайхи и Рухидил Гурбанлы.