Həmyerlilərimiz Əlcəzairdə master klas keçir
Bədii gimnastika üzrə milli komandamızın məşqçisi Lalə Məhərrəmova və gimnastımız Zöhrə Ağamirova master klas keçmək üçün Əlcəzairə yollanıblar.
Afrika Oyunlarına hazırlaşan Əlcəzairin bədii gimnastika üzrə yığma komandasının üzvlərinə ustad dərsləri keçən təmsilçilərimiz, onlara bir sıra elementlər nümayiş etdirib və çıxış proqramlarına düzəlişlər ediblər.
Dərslər çərçivəsində məşqçimiz və gimnastımızla görüşən Əlcəzairin Bədii Gimnastika Federasiyasının prezidenti Zahi Sofiane həmvətənlilərimizə  böyük diqqət göstərərək, onlara “Təşəkkür” plaketi təqdim edib.

Мастер-классы в Алжире от наших соотечественников
Тренер сборной команды Азербайджана по художественной гимнастике Лала Магеррамова и гимнастка Зохра Агамирова отправились в Алжир с целью проведения мастер-класса.
Наши представители, проводящие мастер-классы для алжирских гимнасток, подготавливающихся к Африканским Играм, продемонстрировали им ряд новых элементов и внесли некоторые изменения в их программу выступлений.
В рамках мастер-класса президент Федерации художественной гимнастики Алжира Захи Софиан наградил наших представителей памятной плакеткой.