Gimnastlarımız beynəlxalq turnirdən 3 medal qazandı
Bu gün, Rusiyanın paytaxtı Moskvada yekunlaşan kişi və qadın idman gimnastikası üzrə Mixail Voronin adına Kubokda təmsilçilərimiz 3 medal əldə ediblər.
Qadın idman gimnastlarımızdan Marina Nekrasova və Yuliya İnşına ilk olaraq, komanda hesabında fərqlənib. Qızlarımız yalnız Rusiya və Özbəkistan komandasından geri qalaraq, 95.950 xalla turnirin bürünc medalına sahibləniblər.
Ayrı-ayrı alətlər üzrə finallarda isə Marina şəxsi hesabına da medal yazdırmağı bacarıb. Sevimli proqramı olan sərbəst hərəkətlərdə çıxışı gimnastımıza gümüş medal (12.266 xal) qazandırıb. Növbəti uğurlu çıxışını Marina gimnastika tirində nümayiş etdirib. Bu alətdə icrasına görə hakimlərdən 12.433 xal alan idmançımız, ikinci bürünc medalını qazanıb.
Heyətimizin gənc təmsilçisi Samirə Qəhrəmanova isə öz yaşıdları arasında çöxnövçülükdə 23-cü yerdə qərarlaşıb.
Kişi gimnastlar arasında isə ölkəmizi Cavidan Babayev, Timur Bayramov və Səməd Məmmədli təmsil ediblər. Ən yaxşı nəticəni Cavidan sərbəst hərəkətlərdə, Səməd isə turnikdə göstərib. Hər iki idmançımız final çıxışlarını 8-ci yerdə bitiriblər.

Наши гимнастки завоевали три медали на международном турнире
Сегодня, наши представители завоевали 3 медали в международных соревнованиях на Кубок Михаила Воронина по мужской и женской спортивной гимнастике, завершившейся в столице России в городе Москве.
Гимнастки Марина Некрасова и Юлия Иньшина сначала отличились в командном зачете. Проиграв лишь командам России и Узбекистана, наши спортсменки удостоились бронзовой медали с 95.950 баллами.
А в финалах по отдельным снарядам, Марине также удалось добавить медаль в личный зачет. Ее выступление в любимой программе - на вольных упражнениях принесло нашей гимнастке “серебро” (12.266 баллов). Очередное удачное выступление Марина продемонстрировала на бревне. Получив от судей 12.433 баллов за упражнение на этом снаряде, наша спортсменка завоевала вторую бронзовую медаль.
А юная представительница нашей сборной Самира Гахраманова остановилась на 23-ом месте в многоборье среди своих ровесников.
Среди мужских спортивных гимнастов нашу страну представили Джавидан Бабаев, Тимур Байрамов и Самед Мамедли. Самый лучший результат Джавидан показал на вольных упражнениях, а Самед на перекладине. Оба наших гимнаста завершили свои финальные выступления на 8-ой позиции.