Braziliyanın Rio-de-Janeyro şəhərində keçiriləcək XXXI Yay Olimpiya Oyunlarında iştirak edəcək Azərbaycan nümayəndə heyətinin iyulun 18-də rəsmi yolasalma mərasimi keçirilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Milli Olimpiya Komitəsinin prezidenti İlham Əliyev mərasimdə iştirak etmişdir.
Dövlətimizin başçısı mərasimdə nitq söyləmişdir.
Tədbirdə Gənclər və İdman naziri Azad Rəhimov da çıxış etmişdir.
Daha sonra idmançılar Azərbaycanın dövlət bayrağını öpdülər.
Prezident İlham Əliyev onlara xeyir-dua verərək uğurlar dilədi.
Mərasim başa çatdıqdan sonra Prezident İlham Əliyevə XXXI Yay Olimpiya Oyunlarında atletlərimizin geyinəcəyi idman forması təqdim olundu.
Bildirildi ki, bütün idmançılarımız “Zika” virusu əleyhinə dərman vasitələri və digər tibbi ləvazimatlarla təmin edilib.

18 июля состоялась церемония официальных проводов азербайджанской делегации, которая примет участие в XXXI летних Олимпийских играх в бразильском городе Рио-де-Жанейро.
В церемонии принял участие Президент Азербайджанской Республики, президент Национального Олимпийского Комитета Ильхам Алиев.
Глава государства выступил на церемонии с речью.
Президент Ильхам Алиев пожелал спортсменам успехов.
По завершении церемонии Президенту Ильхаму Алиеву была представлена спортивная форма наших атлетов на XXXI летних Олимпийских играх.
Было сообщено, что все наши спортсмены обеспечены лекарственными препаратами против вируса Зика и другими медицинскими принадлежностями.