Qrupumuz Dünya Çempionatının finalında
Bu gün Yaponiyanın Kitakyuşu şəhərində keçirilmiş Dünya Çempionatı çərçivəsində qrup hərəkətləri komandalarının təsnifat yarışları keçirilib.
Zeynəb Hümmətova, Darya Sorokina, Ləman Əlimuradova, Luzan Yelizaveta və Güllü Ağalarzadədən ibarət qrupumuz hər iki çıxış proqramı üzrə final mərhələsinə adlamağı bacarıblar.
Təsnifatda 5 topla çıxışlarına görə qızlarımız 6-cı, 3 halqa və 2 cüt gürzlərlə nümayiş etdirdikləri kompozisiyalarına görə isə 8-ci yerdə qərarlaşaraq finalı təmin ediblər.
Qrup komandamız çoxnövçülükdə (iki çıxış proqram üzrə) 6-cı olub.
Qızlarımızın alətlər üzrə final çıxışları 31 oktyabr tarixində baş tutacaq.
Qey edək ki, 27 oktyabrda başlamış yarışda fərdi gimnastlarımız Zöhrə Ağamirova, Arzu Cəlilova və Nərmin Bayramova da iştirak edib.

Сегодня в рамках Чемпионата мира, проходящем в городе Китакюсю (Япония), прошли квалификационные соревнования команд в групповых упражнениях.
Наша команда в составе Зейнаб Гумметовой, Дарьи Сорокиной, Ляман Алимурадовой, Лузан Елизаветы и Гюллю Агаларзаде пробилась в финал по обоим видам программы.
В квалификации, представители Азербайджана заняли 6-е место в упражнении с 5-ю мячами, тогда как остановились на 8-й позиции с 3-я обручами и 2-я парами булав, тем самым обеспечив выход в финал.
Групповая команда заняла 6-е место в многоборье (в общей сумме по обоим видам программ).
Выступления наших гимнасток в отдельных финалах состоятся 31 октября.
Отметим, что в соревнованиях, стартовавших 27 октября, также приняли участие в индивидуальной программе гимнасты - Зохра Агамирова, Арзу Джалилова и Нармин Байрамова .