18 yanvar tarixində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının 10-cu Ümumi Yığıncağı keçirilib.
2019-cu ilin yekunlarına həsr olunmuş tədbirdə AGF İcra Komitəsinin üzvləri, təsisçi qurumların nümayəndələri, federasiya üzvləri və nümayəndələri, eləcə də gimnastika növləri üzrə yığma komandaların məşqçiləri və gimnastları iştirak ediblər.
Rəsmi açılışdan sonra yığıncağın gündəliyində duran məsələlərə keçid alınıb. Gündəlikdə federasiyanın fəaliyyəti ilə əlaqədar bir sıra mühüm məsələlərə toxunulub.
İlk öncə İcra Komitəsi tərəfindən təyin olunmuş mandat komissiyasının üzvləri təsdiq olunub. Daha sonra 9-cu Ümumi Yığıncağın protokolu və 10-cu Ümumi Yığıncağın gündəliyi təsdiqlənib.
Yığıncaqda AGF-nin Baş Katibi Nurlana Məmmədzadənin 2019-cu il üzrə hesabatı və federasiyanın Baş mühasibi Viktoriya Abuşovanın hesabatı dinlənilib və təsdiq edilib.
Daha sonra gimnastika sahəsində müəyyən nailiyyət və ya xidmətləri olan şəxslərə xatirə medalları təqdim olunub.
Bədii gimnastika üzrə yığma komandanın məşqçisi Yevgeniya Vilyayeva, akrobatika gimnastikası üzrə yığmanın Baş məşqçisi İradə Qurbanova, gimnastlar Abdulla Əl-Məşayxi və Ruhidil Qurbanlı, eləcə də qadın idman gimnastikası üzrə Baş məşqçi Pşemislav Lis bürünc medalla təltif ediliblər.
Aerobika gimnastikası üzrə aerodans qrupunun üzləri Elçin Məmmədov, Balaxanım Əhmədova, Nərminə Hüseynova, İmran İmranov, Mədinə Mustafayeva, Akif Kərimli, Ayxan Əhmədli, Nigar İbrahimbəyli və həmin növ üzrə Baş məşqçi Marian Kolev gümüş medala layiq görülüb.

18-го января состоялось 10-е Общее собрание Федерации гимнастики Азербайджана.
На мероприятии, посвященном итогам 2019 года, приняли участие члены Исполнительного комитета AGF, представители учредителей и AGF, тренеры и гимнасты сборных по видам гимнастики.
После официального открытия собрания обсуждался ряд важных вопросов, связанных с деятельностью федерации.
Вначале были утверждены члены мандатной комиссии, назначенные Исполнительным комитетом AGF. Затем были утверждены протокол 9-го Общего собрания и повестка дня 10-го Общего собрания AGF.
На заседании также были утверждены доклад генерального секретаря AGF, Нурланы Мамедзаде за 2019 год, а также главного бухгалтера федерации, Виктории Абушовой.
Далее лицам, имеющим определенные достижения и заслуги в сфере гимнастики, были вручены памятные медали.
Бронзовыми медалями были награждены тренер сборной команды по художественной гимнастике - Евгения Виляева, главный тренер команды по акробатической гимнастике - Ирада Гурбанова, гимнасты Абдулла Аль-Мяшайхи и Рухидиль Гурбанлы, а также главный тренер по женской спортивной гимнастике - Пшемислав Лис.
Члены группы аэроданс по аэробной гимнастике Эльчин Мамедов, Балаханым Ахмедова, Нармина Гусейнова, Имран Имранов, Медина Мустафаева, Акиф Керимли, Айхан Ахмедли, Нигяр Ибрагимбейли, а также главный тренер по этому виду гимнастики - Мариан Колев удостоились серебряными медалями.