18 yanvar tarixində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının 10-cu Ümumi Yığıncağı keçirilib.
2019-cu ilin yekunlarına həsr olunmuş tədbirdə AGF İcra Komitəsinin üzvləri, təsisçi qurumların nümayəndələri, federasiya üzvləri və nümayəndələri, eləcə də gimnastika növləri üzrə yığma komandaların məşqçiləri və gimnastları iştirak ediblər.
Rəsmi açılışdan sonra yığıncağın gündəliyində duran məsələlərə keçid alınıb. Gündəlikdə federasiyanın fəaliyyəti ilə əlaqədar bir sıra mühüm məsələlərə toxunulub.
İlk öncə İcra Komitəsi tərəfindən təyin olunmuş mandat komissiyasının üzvləri təsdiq olunub. Daha sonra 9-cu Ümumi Yığıncağın protokolu və 10-cu Ümumi Yığıncağın gündəliyi təsdiqlənib.
Yığıncaqda AGF-nin Baş Katibi Nurlana Məmmədzadənin 2019-cu il üzrə hesabatı və federasiyanın Baş mühasibi Viktoriya Abuşovanın hesabatı dinlənilib və təsdiq edilib.
Daha sonra gimnastika sahəsində müəyyən nailiyyət və ya xidmətləri olan şəxslərə xatirə medalları təqdim olunub.
Bədii gimnastika üzrə yığma komandanın məşqçisi Yevgeniya Vilyayeva, akrobatika gimnastikası üzrə yığmanın Baş məşqçisi İradə Qurbanova, gimnastlar Abdulla Əl-Məşayxi və Ruhidil Qurbanlı, eləcə də qadın idman gimnastikası üzrə Baş məşqçi Pşemislav Lis bürünc medalla təltif ediliblər.
Aerobika gimnastikası üzrə aerodans qrupunun üzləri Elçin Məmmədov, Balaxanım Əhmədova, Nərminə Hüseynova, İmran İmranov, Mədinə Mustafayeva, Akif Kərimli, Ayxan Əhmədli, Nigar İbrahimbəyli və həmin növ üzrə Baş məşqçi Marian Kolev gümüş medala layiq görülüb.

There was held the 10th General Assembly of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) on January 18.
The members of the AGF Executive Committee, the representatives of the Federation`s founders, the AGF`s members and Head Coaches of the National Teams in gymnastics disciplines as well as gymnasts participated in the event dedicated to the results of 2019.
Following the official opening, a number of important issues related to the activities of the Federation were discussed during the Assembly.
First, the Credential Committee members appointed by the Executive Committee has been approved. Afterwards, the minutes of the 9th General Assembly and the agenda of the 10th General Assembly were approved.
AGF Secretary General, Nurlana Mammadzada`s report on 2019 as well as the Financial report of the Federation`s Financial Director Viktoria Abushova were approved at the meeting.
Afterwards, the memory medals were presented to the persons who had distinguished themselves with their achievements last year.
The coach of Rhythmic Gymnastics National Team, Yevgeniya Vilyayeva, the Head Coach of Acrobatic Gymnastics National Team, Irada Gurbanova and the gymnasts, Abdulla Al-Mashaykhi & Ruhidil Gurbanli, as well as the Head Coach of the Women`s Artistic Gymnastics, Przemyslaw Lis were awarded with memory medals with Bronze distinction.
The members of “Aero Dance” in Aerobic Gymnastics – Elchin Mammadov, Balakhanim Ahmadova, Narmina Huseynova, Imran Imranov, Madina Mustafayeva, Akif Karimli, Aykhan Ahmadli, Nigar Ibrahimbayli and their Head Coach in this gymnastics discipline were honored with the Silver medals.