20 dekabr tarixində “Azərbaycan Gimnastika Federasiyası” (AGF) İctimai Birliyi İcra Komitəsinin 34-cü iclası keçirilib.
İlin yekunlarına həsr olunmuş iclasda AGF İcra Komitəsinin üzvləri, federasiya nümayəndələri və gimnastika növləri üzrə yığma komandaların Baş məşqçiləri iştirak ediblər.
İclasın gündəliyində federasiyanın fəaliyyəti ilə əlaqədar bir sıra mühüm məsələlər dayanıb.
İlk olaraq iclasda batut gimnastikası üzrə 2019-cu ildə Tokioda keçirilmiş Dünya Yaş Qrupları Yarışlarında medal qazanmış idmançılar və onların məşqçiləri mükafatlandırılıb.
Daha sonra AGF-nin Baş katibi, gimnastika növləri üzrə yığma komandaların Baş məşqçiləri, həmçinin federasiya ilə sıx əməkdaşlıq edən idman təşkilatlarının illik hesabatları dinlənilib və müzakirələrdən sonra qəbul edilib.
İclasın gündəliyində duran əsas məqamlardan biri isə Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının qaydalarına əsaslanaraq, milli yarışların proqramlarına uyğunlaşdırılmış AGF-nin Texniki Reqlamentinin müzakirəsi və təsdiq edilməsi olub.
O cümlədən, AGF-nin 2020-ci ilin əvvəllərində keçiriləcək Ümumi Yığıncağının tarixi müəyyən edilərək, gündəliyi təsdiq edilib.
İcra Komitəsinin iclasında diqqət mərkəzində dayanan digər vacib məsələlərdən biri də 2020-ci il üzrə planların müzakirəsi olub.

20 декабря прошло 34-е заседание Исполнительного комитета Федерации гимнастики Азербайджана (AGF).
На заседании, посвященном итогам года, приняли участие члены исполкома AGF, представители федерации и главные тренеры сборных команд по различным видам гимнастики.
Состоялись обсуждения вопросов, включенных в повестку дня заседания, в основном, касающихся деятельности федерации.
В начале заседания состоялось награждение спортсменов, завоевавших медали во Всемирных соревнованиях возрастных групп по прыжкам на батуте (Токио) в 2019г., а также их тренеров.
Генеральный секретарь AGF, главные тренеры сборных команд по видам гимнастики, а также представители спортивных организаций, сделали годовой отчет за 2019г.
Одним из важных моментов в повестке заседания стало обсуждение и утверждение Технического регламента, составленного на основании правил Международной федерации гимнастики и адаптированного к программам национальных соревнований по видам гимнастики.
Во время заседания была утверждена дата проведения, а также повестка дня общего собрания AGF, которое состоится в начале 2020г.
Одним из важных вопросов заседания Исполнительного Комитета также стало обсуждение планов AGF на следующий год.