Azərbaycanın yığma komandası Moskvada keçirilən bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatının dördüncü günü fərdi gimnastların nümayiş etdirdikləri yarışlarda bürünc medal qazanıb.
Yarışın dördüncü gününü azərbaycanlı gimnast Samirə Mustafayeva topla nümayiş etdirdiyi oyunla açıb. Onun ümumi balı 25.2 olub. Dörd oyunun yekununa görə, Mustafayeva 101.25 bal yoplayıb.
Öz rəfiqəsindən sonra çıxış edən Anna Qurbanova həmin oyunla 26.1 bal qazanıb. Onun ümumi balı 104.9 olub.
Nəhayət, yığma komandanın lideri Aliyə Qarayeva topla gözəl oyun nümayiş etdirərək, hakimlərdən 27.625 bal alıb. Dörd gün ərzində Aliyə Qarayeva 109.375 bal qazanıb.
Yekunda azərbaycanlı gimnastlar 265.225 bal toplayaraq, komanda hesabında Rusiya və Belarusdan sonra üçüncü yerə çıxarıblar!

Сборная Азербайджана в четвертый день чемпионата мира по художественной гимнастике в Москве завоевала бронзу в командном зачете.
Открывала соревнования четвертого дня упражнением с мячом азербайджанская гимнастка Самира Мустафаева. Ее общий бал составил 25.2. По итогам четырех выступлений Мустафаева получила 101.25 балла.
Анна Гурбанова, выступавшая после своей подруги по команде заработала в тех же упражнениях 26.1 балла. Ее общая оценка после всех видов - 104.9 балла.
Ну и, наконец, лидер сборной Алия Гараева подтвердила свое реноме и блестяще справилась с мячом, получив от судей 27.625 балла. Всего за четыре дня Алия Гараева набрала 109.375 очка.
В итоге азербайджанские гимнастки сообща накопили 265.225 балла, что позволило команде страны занять третье место, пропустив вперед только Россию и Беларусь.