Milli Gimnastika Arenasının köməkçi zalında Batut gimnastikası üzrə 5-ci və Tamblinq üzrə isə 17-ci Bakı Çempionatı və Birinciliyi keçirilib.
Kişi və qadın gimnastları balacalar, uşaqlar, yeniyetmələr, gənclər, böyüklər yaş kateqoriyasında çıxış edərək, Bakı Gimnastika Məktəbi, Ocaq Sport Klubu və Neftçi İdman Klubunu təmsil ediblər.
Yarışlarda təcrübəli gimnastlarla yanaşı, paytaxtın azyaşlı batutçu və tamblinqçiləri də öz güclərini sınayıblar. Öz yetirmələrinin çıxışlarını məşqçilər ilə bərabər, valideynlər də izləyərək, dəsktək olublar.
Daha sonra gimnastikanın hər iki növü üzrə bütün yaş kateqoriyalarında mükafatlandırma mərasimi baş tutub. Bəzi yaş qruplarında idmançı sayı 4-dən az olduğundan, onlara yalnız hədiyyələr təqdim olunub.
Turnirin sonunda isə batut gimnastikası üzrə milli komandanın üzvü Ruslan Ağamirov Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən verilən “İdman Ustası” adı ilə təltif olunub.
Qeyd edək ki, 8-9 iyun tarixlərində MGA-nın köməkçi zalında Akrobatika Gimnastikası üzrə 26-cı Azərbaycan və Bakı Birinciliyi, həmçinin İdman Gimnastikası üzrə 26-cı Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı keçiriləcək.

There were held Baku Championships in Trampoline Gymnastics (5th edition) and Tumbling (17th edition) among age categories at the subsidiary hall of Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena).
Performing in the age categories of “youngsters”, “children”, “pre-juniors”, “juniors” and “seniors”, the male and female gymnasts represented Baku Gymnastics School, “Ojag” Sport Club and “Neftchi” Sport Club.
At the events, along with the experienced athletes, little jumpers on Trampoline and the representatives of Tumbling tested their strength. Along with the coaches, the gymnasts` performances were watched and supported by their parents as well.
Afterwards, there were held the Award Ceremony in both gymnastics disciplines and in all age categories. In some age categories, there were less than 4 gymnasts and they were awarded just with gifts according to the rules.
At the end of the tournament, the member of the National Team in Trampoline Gymnastics – Ruslan Aghamirov were honored with the title of “Master of Sport” issued by the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan.
It should be mentioned that there will be held the 26th Azerbaijan and Baku Championships among age categories in Acrobatic Gymnastics and the 26th Azerbaijan and Baku Championships among age categories in Artistic Gymnastic at the subsidiary hall of Milli Gimnastika Arenasi on June 8 & 9.
The more detailed information about the competitions are available on the Federation's website - http://agf.az/az/competitions/.