Milli Gimnastika Arenasının köməkçi zalında Batut gimnastikası üzrə 5-ci və Tamblinq üzrə isə 17-ci Bakı Çempionatı və Birinciliyi keçirilib.
Kişi və qadın gimnastları balacalar, uşaqlar, yeniyetmələr, gənclər, böyüklər yaş kateqoriyasında çıxış edərək, Bakı Gimnastika Məktəbi, Ocaq Sport Klubu və Neftçi İdman Klubunu təmsil ediblər.
Yarışlarda təcrübəli gimnastlarla yanaşı, paytaxtın azyaşlı batutçu və tamblinqçiləri də öz güclərini sınayıblar. Öz yetirmələrinin çıxışlarını məşqçilər ilə bərabər, valideynlər də izləyərək, dəsktək olublar.
Daha sonra gimnastikanın hər iki növü üzrə bütün yaş kateqoriyalarında mükafatlandırma mərasimi baş tutub. Bəzi yaş qruplarında idmançı sayı 4-dən az olduğundan, onlara yalnız hədiyyələr təqdim olunub.
Turnirin sonunda isə batut gimnastikası üzrə milli komandanın üzvü Ruslan Ağamirov Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən verilən “İdman Ustası” adı ilə təltif olunub.
Qeyd edək ki, 8-9 iyun tarixlərində MGA-nın köməkçi zalında Akrobatika Gimnastikası üzrə 26-cı Azərbaycan və Bakı Birinciliyi, həmçinin İdman Gimnastikası üzrə 26-cı Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı keçiriləcək.

Состоялся первый национальный чемпионат этого сезона
Во вспомогательном зале MGA (Национальная Арена гимнастики) прошел Чемпионат и Первенство Баку по прыжкам на батуте (5-ый по счету) и акробатической дорожке (17-й по счету).
Мужчины и женщины, входящие в возрастные категории малышей, детей, юниоров, пре-юниоров, взрослых представили Бакинскую Школу Гимнастики, Клубы “Оджаг” Спорт и “Нефтчи”.
Наряду с профессиональными гимнастами свои силы испытали и юные прыгуны столицы. Вместе с тренерами, родители также следили   за соревнованиями и поддерживали своих детей.
Вскоре состоялась церемония награждения в обоих видах гимнастики по всем возрастным категориям. Так как в некоторых возрастных группах количество участников было меньше четырёх, гимнастам были вручены только подарки.
В конце турнира член национальной сборной команды по прыжкам на батуте Руслан Агамиров был удостоен звания «Мастера спорта» со стороны Министерства молодёжи и спорта.
Напомним, что 8-9 июня во вспомогательном зале MGA пройдёт 26-ое Первенство Азербайджана и Баку по акробатической гимнастике, также 26-ое Первенство Азербайджана и Чемпионат Баку по спортивной гимнастике.