Xəbər verildiyi kimi, Bakı 2019-cu ildə gimnastika yarışlarının mərkəzi şəhərlərindən birinə çevriləcək. Belə ki, bu il gimnastika növləri üzrə 3 dünya kuboku, 2 Avropa çempionatı və nəhayət 1 dünya çempionatının təşkili Azərbaycan Gimnastika Federasiyasına həvalə olunub.
Kuboklardan batut (16-17 fevral) və idman gimnastikası (14-17 mart), çempionatlardan isə bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatının (16-22 sentyabr) əsas özəlliyi Tokio Olimpiya Oyunları 2020-ə lisenziya xarakteri daşımasıdır.
Yeri gəlmişkən, ilin ilk kubokunda medallar və lisenziya xalları uğrunda mübarizə aparacaq ən güclü batutçuların adları artıq məlumdur. İdman gimnastikasında isə fevral ayının ortalarında siyahının açıqlanacağı gözlənilir .
Bütün bu turnirlərə paralel gedən hazırlıq mərhələsində bədii gimnastika üzrə dünya çempionatının loqosu da artıq təsdiqlənib.
Bənövşəyi, qızılı və qırmızı rənglərin qarışıq tonları ilə qadın incəliyinin vurğulandığı loqoda, əsas alət kimi lent seçilib. Bədii gimnastikanın ən sevilən alətlərindən olan lentin möhtəşəmliyi bu çempionatda gimnastlara dünya arenasını fəth etməyə ilham verəcəyi ən incə detallarla logoda ifadə olunub.
Bədii gimnastika üzrə 37-ci Dünya Çempionatının iştirakçılarına isti və əlvan rənglərin ahəngliyi ilə müsbət enerjinin ötürüləcəyinə inanan yarışın təşkilatçıları, məhz bu maraqlı kompozisiyanı ərsəyə gətirməklə, sentyabr ayında dünya gimnastika ulduzlarını ən yüksək abu-havada qarşılayacaqlar.
Odur ki, Milli Gimnastika Arenasında ən maraqlı və həyəcanlı gimnastika yarışlarını izləməyə hazır olun.

As it was reported, Baku will turn into one of the central cities of gymnastics events in 2019. Thus, this year the organizations of 3 World Cups, 2 European Championships and finally, 1 World Championships in gymnastics disciplines have been entrusted to Azerbaijan Gymnastics Federation.
The main feature of the Trampoline (February 16 & 17) and Artistic Gymnastics (March 14-17) World Cups, as well as the World Championships in Rhythmic Gymnastics (September 16-22) is that it qualifies for Tokyo-2020 Olympic Games.
By the way, the names of the strongest gymnasts to compete for the medals and qualification for the Games in the first World Cup of the year are already known. The nominative list of Artistic Gymnastics World Cup is expected to be announced in mid-February.
Moreover, the logo of the World Championships in Rhythmic Gymnastics has already been approved in the course of preparation stage for all the international tournaments.
The ribbon has been chosen as a main apparatus for the logo emphasizing the feminine elegancy with the mixed tints of violet, golden and red colors. One of the most popular apparatus of Rhythmic Gymnastics - Ribbon is reflected in the logo with the most exquisite details which will inspire the gymnasts to win the title of the World Champion.
The organizers of the event believing that they will be able to present positive energy to the participants of the 37th World Rhythmic Gymnastics Championships to be held in September with harmony of warm and bright colors used in the design of exciting composition, will welcome the world gymnastics stars in a very positive and friendly atmosphere.
So, be ready for watching the most interesting and exciting competitions at Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena)!