İdman gimnastikası üzrə Dünya Kubokunun final günündə Azərbaycan gimnastı Nikita Simonov gümüş medal qazanıb. Gimnastımızın halqalarda çıxışı hakimlər tərəfindən 14.800 xalla dəyərləndirilib.
Nikitanın sözlərinə görə tamaşaçıların dəstəyi ona uğurlu çıxış etməkdə kömək edib. “Çox həyəcanlıyam. İzləyicilər çox yaxşı dəstək oldular, bu enerjini hiss edirdim. Təsnifat günü çıxışımda səhvlər var idi. Bunlar üzərində işlədim və yekundə final çıxışım daha yaxşı alındı. Doğma arenada, azarkeş dəstəyi də yüksək performans göstərməyimə kömək oldu”.
Qeyd edək ki, bu gün daha iki təmsilçimiz Murad Ağarzayev və Marina Nekrasova final mərhələsində çıxış ediblər. Muradın sərbəst hərəkətlərdəki proqramı ona 13.800 xal qazandırıb və nəticədə o, 6-cı yerdə qərarlaşıb.
Qadınların yarışında isə Marina dayaqlı tullanma hərəkətində 13.966 xal əldə edərək, bu proqramda kuboku 6-cı yerlə başa vurub.
Xatırladaq ki, sabah – yarışların son günü gimnastımız Marina Nekrasova daha bir final mərhələsində mübarizəyə qoşulacaq. Bu dəfə o, gimnastika tirində öz gücünü sınayacaq.

Azerbaijani gymnast Nikita Simonov has won the Silver medal at the Final of the FIG Artistic Gymnastics World Cup. Our gymnast`s performance on Rings was scored 14.800 points by the judges.
According to Nikita, the spectators’ support helped him to execute his routine succesfully. “I am so excited. The audience supported me very much, I was able to feel this energy. There were some mistakes in my performance in the Qualification. I worked on them. At the end, my performance in the final was much more better. The fans’ support played a great role in my achievement at the home Arena.
It should be mentioned that 2 more Azerbaijani gymnasts – Murad Agharzayev and Marina Nekrasova performed in the Finals today. Murad received 13.800 points for his routine on Floor and ranked 6th. In the Women`s competition, Marina, having received 13.966 points from the judges on Vault, completed competitions on this apparatus on the 6th position.
It should be noted that tomorrow – on the last day of the events, our gymnast, Marina Nekrasova will compete at one more Final. This time, she will test her strength on Balance Beam.