Bu gün, Bakı Gimnastika Məktəbində tamblinq üzrə 16-cı Azərbaycan Çempionatı və Bakı Birinciliyi baş tutub.
Yarış iştirakçıları balacalar (2009-2011), yeniyetmələr (2005-2008), gənclər (2002-2004) və böyüklər (2001 və daha böyük) yaş kateqoriyasında mübarizə apararaq, öz aralarında ən güclüləri müəyyənləşdiriblər.
Belə ki, balacalar yaş kateqoriyasında qadınlar arasında birinciliyi Məryəm Əhədova, kişilər arasında isə Rəsul Rəhimli bayram ediblər.
Yeniyetmələrin yarışında isə Azərbaycan çempionu adını qadınlardan Zeynəb Qasımlı, kişilərdən isə Adil Hacızadə qazanıb.
Gənclər yaş kateqoriyasında mübarizə aparan kişi tamblinqçilərdən ən yüksək xalla Tofiq Əliyev fərqlənərək, çempionluğu əldə edib.
Böyüklər yaş kateqoriyasında isə Mixail Malkin (2018-ci ilin Avropa çempionu) yeganə təmsilçi olduğundan o, yenidən Azərbaycan Çempionu tituluna sahiblənib.
Yarışların nəticələri barədə ətraflı məlumatı federasiyanın internet səhifəsindən http://agf.az/az/competitions/information/176 tanış ola bilərsiniz.
Xatırladaq ki, 26 və 27 sentyabr tarixlərində Ocaq Sport Klubu 1-in zalında Akrobatika gimnastikası üzrə 25-ci Azərbaycan və Bakı Birinciliyi, Batut gimnastikası üzrə isə 4-cü Azərbaycan Çempionatı və Bakı Birinciliyi təşkil olunacaq.

Сегодня, в Бакинской Школе Гимнастики состоялся 16-й Чемпионат Азербайджана и Первенство Баку по прыжкам на акробатической дорожке (тамблинг).
Участники соревнований, которые вели борьбу в возрастных категориях “малышей” (2009-2011), “пре-юниоров” (2005-2008), “юниоров” (2002-2004) и “взрослых” (2001г. рождения и старше), определили между собой сильнейших спортсменов.
Итак, в возрастной категории “малышей” среди женщин победу праздновала Марьям Ахадова, а среди мужчин Расул Рагимли.
А в соревнованиях пре-юниоров чемпионкой Азербайджана стала Зейнаб Гасымлы, а чемпионом Адиль Гаджи-заде.
В возрастной категории “юниоров” титула чемпиона удостоился прыгун Тофик Алиев, получив от судей наивысший балл.
Михаил Малкин (Чемпион Европы 2018г.), являющийся единственным представителем возрастной категории “взрослых”, вновь стал победителем.
Более подробную информацию о результатах турнира можно узнать на сайте федерации - http://agf.az/az/competitions/information/176
Напомним, что 26 и 27 сентября в 1-ом зале клуба “Оджаг Спорт” пройдет 25-е Первенство Азербайджана и Баку по акробатической гимнастике, а также 4-й Чемпионат Азербайджана и Первенство Баку по прыжкам на батуте.