Fevral ayının son iki günü ərzində, Avropa Gimnastika İttifaqının (UEG) nümayəndələri Bakıda səfərdə olublar.
May ayında paytaxtımızda baş tutacaq iki Avropa Çempionatının təşkilati məsələrinin müzakirəsi üçün toplaşan nümayəndələr səfər çərçivəsində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının yerli təşkilat komitəsi ilə iki görüş keçiriblər. Aerobika gimnastikası və bədii gimnastikaya həsr olunan iclaslarda əsasən zalın hazırlığı, media, akkreditasiya məsələləri, könüllülərlə iş və digər sahələr üzrə müzakirələr aparılıb.
Bu gün isə UEG-in bədii gimnastika üzrə Texniki Komitəsinin prezidentinin başçılığı ilə məhz bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatına dair iclas start götürüb. İclasda Texniki Komitənin üzvləri və Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının nümayəndələri iştirak edir.
Qeyd edək ki, martın 2-də Bakıda bədii gimnastika üzrə Qitə Birinciliyinin püşkatma mərasimi baş tutacaq.

The delegates of the European Union of Gymnastics (UEG) visited Baku on the last 2 days of February.
Within the framework of their visit, the UEG official members assembled to discuss some organizational issues of the 2 European Championships to be held in our capital in May, had 2 meetings with the Local Organizing Commitee of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF). There were discussions concerning preparation level of the competition venue, Media, Accreditation, work with volunteers and other issues at the meetings dedicated to the Aerobic and Rhythmic Gymnastics.
Today, the meeting regarding the Rhythmic Gymnastics European Championships has commenced at the head of the UEG Rhythmic Gymnastics Technical Committee`s President. The members of Technical Committee and AGF representatives participate in this meeting.
It should be mentioned that there will be held the Atheletes Draw of the European Championships in Rhythmic Gymnastics in Baku on March 2.