Fevral ayının son iki günü ərzində, Avropa Gimnastika İttifaqının (UEG) nümayəndələri Bakıda səfərdə olublar.
May ayında paytaxtımızda baş tutacaq iki Avropa Çempionatının təşkilati məsələrinin müzakirəsi üçün toplaşan nümayəndələr səfər çərçivəsində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının yerli təşkilat komitəsi ilə iki görüş keçiriblər. Aerobika gimnastikası və bədii gimnastikaya həsr olunan iclaslarda əsasən zalın hazırlığı, media, akkreditasiya məsələləri, könüllülərlə iş və digər sahələr üzrə müzakirələr aparılıb.
Bu gün isə UEG-in bədii gimnastika üzrə Texniki Komitəsinin prezidentinin başçılığı ilə məhz bədii gimnastika üzrə Avropa Çempionatına dair iclas start götürüb. İclasda Texniki Komitənin üzvləri və Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının nümayəndələri iştirak edir.
Qeyd edək ki, martın 2-də Bakıda bədii gimnastika üzrə Qitə Birinciliyinin püşkatma mərasimi baş tutacaq.

Представители Европейского союза гимнастики провели встречу в Баку
Представители Европейского союза гимнастики (UEG) провели последние два дня февраля этого года в Баку.
Посетители, прибывшие в столицу Азербайджана для обсуждения организационных вопросов двух Чемпионатов Европы, которые состоятся в нашей столице в мае, в рамках визита, провели две встречи с местным Организационным Комитетом Федерации гимнастики Азербайджана. На заседаниях, посвященных аэробной и художественной гимнастике, обсуждались такие вопросы, как подготовка зала, медиа, аккредитация, работа с волонтерами и т.д.
Сегодня же во главе с президентом Технического комитета UEG по художественной гимнастике стартовало заседание относительно Чемпионата Европы по данному виду гимнастики. В заседание принимают участие члены Технического комитета и представители Федерации гимнастики Азербайджана.
Отметим, что 2 марта в Баку состоится жеребьевка первенства континента по художественной гимнастике.