Bədii gimnastika üzrə Azərbaycan yığma komandasının üzvü, gənclər arasında Dünya Çempionatının ikiqat mükafatçısı Arzu Cəlilova “SmartScoring” milli brendinin rəsmi səfiri seçilmişdir.
Məhz Arzunun, fəaliyyətinə idman yarışları zamanı bir sıra xidmətlərlə yanaşı xalların hesablanması və xronometraj daxil olan “SmartScoring” şirkətinin səfiri seçilməsi təsadüfi deyil. Belə ki, gənc gimnast 2018-ci ildə İspaniyada baş tutmuş Avropa Çempionatının gənclər arasında bürünc (top) medalçısı, bu ilin iyul ayında Rusiyada keçirilmiş gənclər arasında ilk Dünya Çempionatının gümüş (top) və bürünc (ip) medalçısıdır. İstedadlı gimnast, həm də bir beynəlxalq turnir və yarışların qalibi və mükafatçısıdır.
Səfir seçilməsi ilə bağlı 16 yaşlı Arzu bildirib ki: “Çox şadam ki, “SmartScoring” kimi bir şirkətin səfiri seçilmişəm. Mənə göstərilmiş etimada görə onlara minnətdaram. “SmartScoring” şirkəti həm Azərbaycanda, həm də digər ölkələrdə çoxsaylı idman yarışları zamanı xidmətlərin göstərilməsində böyük təcrübəyə malikdir. Onlara gələcək fəaliyyətlərində də uğurlar arzulayıram.”
“SmartScoring”in idman yarışlarının təşkili zamanı xalların hesablanması və hakimlik, xronometraj və akkreditasiya üzrə elektron sistemin işlənib hazırlanması və icrası sahəsində xidmət göstərir. Şirkətin fəaliyyətinə sistemin tərkib hissəsini təşkil edən və beynəlxalq səviyyədə yarışların keçirilməsində başlıca tələblərdən biri olan video nəzarəti də daxildir.
Şirkətin direktoru Kamran Ramazanovun fikrincə gənc və perspektivli idmançı axtarışında onlar düzgün seçimi ediblər: “Arzu belə gənc yaşda olmasına baxmayaraq həm Avropa Çempionatının medalçısıdır, həm də Dünya Çempionatının ikiqat mükafatçısıdır. Ona seçdiyi yolda daha da böyük uğurlar arzulayırıq. Ümid edirik ki, əməkdaşlığımız uzunmüddətli olacaq.”
“SmartScoring” artıq idman yarışları zamanı xidmətlərin göstərilməsində böyük təcrübəyə malikdir. Belə ki, komanda ölkəmizdə təşkil edilmiş batut, idman gimnastikası və bədii gimnastika üzrə keçirilən Dünya Kuboku yarışlarını, bədii və aerobika gimnastikası üzrə Avropa Çempionatlarını, həmçinin bir sıra milli turnirləri xalların hesablanması sistemi və video nəzarəti xidməti ilə uğurla təmin etmişdir. Şirkət ölkədən kənarda da uğurla fəaliyyət göstərir. “SmartScoring” komandası Avropa Gimnastika İttifaqının rəsmi tərəfdaşıdır və çoxsaylı Avropa Çempionatları, 2-ci Avropa Oyunları və bir sıra yarışlarda peşəkar xidmətlər göstərib.

Arzu Jalilova, a member of the Azerbaijani Rhythmic Gymnastics National Team, a two-time prize-winner of Junior World Championships, is elected an official ambassador of the national “SmartScoring” brand.
It is not occasional that Arzu is elected as an ambassador of SmartScoring engaged in scoring, timing and in a number of other services during the sporting events. Thus, the junior gymnast is the Bronze medalist (ball) of the European Championships among juniors taken place in Spain in 2018 and the Silver (ball) and Bronze medalist (rope) at the 1st Junior World Championships held in Russia in July of 2019. The promising gymnast is also a winner and medalist of a number of international tournaments.
16-year-old ambassador, Arzu, shared her impression on her selection as an ambassador: “I am so glad that I have been selected as an ambassador for a company like SmartScoring. I am very grateful for the trust shown to me by them. “SmartScoring” company has great experience in providing the services during many sport events both in Azerbaijan and abroad. I wish them good luck in their future activities.”
During the organization of sporting events, SmartScoring provides services in the field of scoring and judging, time keeping, development and maintenance of an electronic system for accreditation. The activity of the company also includes the video control, which is a constituent part of the system and one of the important requirements during the organization of international events.
According to the company`s director Kamran Ramazanov, they made a good choice in a search of young and promising athlete. “Despite her young age, she is the European Championships` medalist and a two-time prize-winner of the World Championships. We wish her further success in the way she has chosen. We hope to have long-term cooperation with her.”
“SmartScoring” already has a great experience in providing the services during sport events. Thus, the team ensured the successful provision of services in scoring system and video control at the World Cups in Trampoline Gymnastics, Artistic Gymnastics and Rhythmic Gymnastics, European Championships in Rhythmic Gymnastics and Aerobic Gymnastics, as well as a number of national events held in our country. The company successfully operates abroad as well. “SmartScoring” team is an official partner of the European Union of Gymnastics and rended professional services at many European Championships, 2nd European Games and in a number of other competitions.