Marina Durunda hər dörd finala çıxıb və iştirak edib. Onun əldə etdiyi ən yaxşı nəticə lentlə olan hərəkətlərdə olub ki, burada gimnastımız 5-ci yeri tutub. Gimnastımız üçüncü yeri tutan idmançıdan 0.4 bal az toplayıb. Çoxnövçülük yarışlarında isə Marina 54 idmançı arasında 6-cı yeri tutub.
Digər gimnastımız Lalə Yusifova öz komanda yoldaşından iki pillə aşağıda yer tutub. Topla olan tapşırıqlarda Yusifova finala çıxsa da, bu mərhələdə mükafatçılar siyahısına düşə bilməyib.
Qrup hərəkətləri üzrə komandamız 3 top və 2 lentlə olan tapşırıqlarda 8-ci yeri tutub. Çoxnövçülük üzrə tapşırıqlarda isə Səbinə Qaratova, Səbinə Abbasova, Mənsurə Bağıyeva, Aliyə Paşayeva, Siyana Vasileva və İradə Əhədzadə 24 kollektiv arasında analoji nəticəni göstəriblər.
Milli komandanın məşqçilər qərargahı gimnastların çıxışlarından razı qalıb. Milli komandanın baş məşqçisi Marina Vasileva açıqlamasında bildirib: "İki aylıq səssizlikdən sonra idmançılarımız ukraynalı gimnastlar istisna olmaqla adlı-sanlı rəqibləri ilə finala çıxmaqla özlərini göstərdilər. Lakin artıq bizim fikirlərimiz Kiyevdədir. Dünya çempionatının başlamasına elə də çox qalmayıb - bir həftədən bir az çox. Ona görə də Sankt-Peterburqda buraxdığımız səhvləri düzəldəcəyik".

Еще одна соискательница главного приза Лала Юсифова встала на 2 ступеньки ниже своей подруги по команде. Сценка из немого кино c бессмертным Чарли Чаплином, которую выразительно показывает Лала в упражнении с мячом, что, кстати, стало одной из красочных и необычных композиций этого сезона, не смогла ускользнуть от всевидящих судейских глаз, и вывела ее в единственный финал с круглым снарядом. Медальных мест это упражнение, к сожалению, не принесло, но зрители увидели словно на голубом экране движения и мимику комика в старом добром кино, конечно, за исключением пируэтов, фуэте и ловли предмета.
Еще один финал в активе групповой команды страны, которая в упражнении с 3 мячами и 2 лентами заняла 8-е место. В многоборье же Сабина Гаратова, Сабина Аббасова, Мансура Багиева, Алия Пашаева, Сияна Василева и Ирада Ахадзаде показали аналогичный результат среди 24 коллективов.
Тренерский штаб национальной команды остался доволен выступлениями гимнасток. «После двухмесячного турнирного затишья девушки заявили о себе смело, попав в финалы со всеми именитыми соперницами, за иcключением отсутствовавших гимнасток Украины. Но сейчас наши мысли заняты уже Киевом. До начала чемпионата мира осталось не так уж много времени - чуть больше недели, так что будем исправлять допущенные в Санкт-Петербурге ошибки», сказала главный тренер сборной страны Мариана Василева.