Bu gün Bakıda Beynəlxalq Gimnnastika Federasiyasının (FIG) bədii gimnastika üzrə beynəlxalq hakimlik kursları başlayıb. Kurslar yanvarın 26-dan 30-dək davam edəcək.
Açılışda çıxış etmiş FIG nümayəndəsi Yunis Lebre kurs iştirakçılarını salamladıqdan sonra təşkilat komitəsinin üzvlərini təqdim edib və gözəl təşkilatçılığa görə Azərbaycan Gimnastika Federasiyasına minnətdarlığını bildirib.
“Mən yüksək səviyyədə təşkilatçılığa görə Azərbaycan Gimnastika Federasiyasına təşəkkür etmək və hakimlərə uğurlar arzulamaq istəyirəm”, Y.Lebre deyib.
Sonra açılış mərasimində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının baş katibi Fərid Qayıbov çıxış edib. Kurs iştirakçılarını salamladıqdan sonra F.Qayıbov onlara uğurlar arzulayıb və kursların uğurla keçəcəyinə ümidvar olduğunu bildirib.
“Bu kurslar Azərbaycanda ilk dəfədir keçirilir. Ötən həftə isə burada FIG Qitələrarası hakimlik kursları keçirilmişdi. Sizi qarşıda ağır həftə gözləyir, amma ümid edirəm ki, siz Bakının gözəlliklərindən zövq almağa vaxt tapa biləcəksiniz”, F.Qayıbov deyib.

В этот раз в Баку проходит Международные судейские курсы FIG по художественной гимнастике
В четверг в Баку стартовали Международные судейские курсы FIG (Международная федерация гимнастики) по художественной гимнастике, которые пройдут в столице Азербайджана с 26 по 30 января.
Выступившая на открытии представитель FIG Юнис Лебре поприветствовала участников курсов, представила членов организационного комитета и поблагодарила Федерацию гимнастики Азербайджана за прекрасную организацию.
"Хочу поблагодарить Федерацию гимнастики Азербайджана за прекрасную организацию и пожелать успехов судьям", - сказала Лебре.
Далее на открытии выступил генеральный секретарь Федерации гимнастики Азербайджана Фарид Гаибов. Поприветствовав участников курса, он пожелал им удачи и выразил надежду, что курсы пройдут успешно.
"Данные курсы впервые проходят в Азербайджане, а на прошлой неделе здесь впервые прошли Межконтинентальные судейские курсы FIG. У вас будет очень трудная неделя, но я надеюсь, что вы также сможете найти время, чтобы насладиться видами Баку", - сказал Гаибов.