İki günlük gimnastika yarışlarında qaliblər müəyyənləşdi
7-8 noyabr tarixlərində Akrobatika gimnastikası üzrə 23-cü Bakı Çempionatı, həmçinin Batut gimnastikası və Tambliq üzrə 14-cü Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı yarışları baş tutdu.
Yarışların ilk günü “böyüklər”, “yeniyetmələr”, “uşaqlar” və “balacalar” yaş kateqoriyalarında çıxış edən qadın cütlükləri, kişi cütlükləri, qarışıq cütlüklər və qadın qrupları arasında qaliblər müəyyənləşdi. Akrobatların güc və əzmin vəhdətini nümayiş etdirən zövglü musiqi sədaları altında icra olunan çətin elementləri zala toplaşmış tamaşaçıların böyük marağına səbəb oldu. Qeyd etməyə dəyər ki, fərqli obrazların əyləncəli fləşmob proqramı kiçik izləyiciləri də diqqətdən kənar qoymadı.
8 noyabr tarixində isə batut və tamblinqçilər “böyüklər”, “gənclər”, “yeniyetmələr”, “balacalar”, “uşaqlar” və “kiçiklər” yaş kateqoriyasında mübarizə apardılar. Yarışların ikinci günü təcrübəli idmançılarla yanaşı, yarış gərginliyini ilk dəfə yaşayan kiçik gimnastların həyəcanlı çıxışları ilə yadda qaldı.
Bakıda işgüzar səfərdə olan Avropa Gimnastika İttifaqının gimnastika növləri üzrə Texniki Komitələrin prezidentləri də yarışları izləmiş və təşkilatçılğı yüksək qiymətləndirmişlər.
Ümumilikdə 100-dən çox idmançının iştirak etdiyi yarışlarda Bakı Gimnastika Məktəbi, “Ocaq Sport” Klubu, “Neftçi” idman klubu və Nizami rayonu 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi təmsil olunmuşdu.
Yarışlar CBC Sport kanalı və Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının rəsmi internet səhifəsində (www.agf.az) canlı yayım vasitəsilə nümayiş olunmuşdur.
Yarışların nəticələri haqqında daha ətraflı məlumatı http://www.agf.az/competitions/ səhifəsindən əldə edə bilərsiniz.

The 23rd Baku Acrobatic Gymnastics Championship, as well as the 14th Azerbaijan and Baku Trampoline Gymnastics and Tumbling Championship among Age Categories took place on November 7-8.
On competitions’ first day, there were defined the winners among Women’s Pairs, Men’s Pairs, Mixed Pairs and Women’s Groups included into “seniors”, “pre-juniors”, “youngsters” and “children” age groups. Complicated elements of acrobats, demonstrating a unity of strength and determination and executed to pleasant music, attracted the spectators gathered in the hall.
It should be mentioned that entertaining flashmob program depicting various famous images excited young spectators as well.
On November 8, jumpers competed for medals in the age categories of "seniors", "juniors", "pre-juniors", "youngsters", "children" and "minors". The second day of the events, along with perforamnces of experienced athletes, was remembered with exciting routines of very young gymnasts, who experienced a tension of competitions for the first time.
The Presidents of the Technical Committees in gymnastics disciplines of the European Union of Gymnastics, who arrived in Baku on a working visit, also watched the events and highly valued the level of organization.
More than 100 athletes representing Baku Gymnastics School, “Ojag Sport” and “Neftchi” Clubs, as well as Specialized Olympic
Reserves’ Children-Youth Sports School No. 13 of Nizami District participated in the tournament.
The events were broadcasted live on CBC TV Channel and on official website of Azerbaijan Gymnastics Federation (www.agf.az).
The more detailed information about the results of the competitions are available on the following web page: http://www.agf.az/competitions/.