Azərbaycan gimnastı Anna Qurbanova İtaliyanın Udine şəhərində keçirilən beynəlxalq turnirdə iki medal qazanıb.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidməti məlumat verir ki, Qurbanova şəxsi yarışlarda dörd tapşırığın yekunu üzrə rusiyalı Natalya Bulıçeva və Almaniyanı təmsil edən Yana Berezkodan sonra bürünc mükafatçı olub.
Azərbaycanlı idmançı ikinci mükafatı komanda hesabında əldə edib. Belə ki, o, ikinci yeri rusiyalı həmkarı ilə bölüşüb. Birinci yeri Almaniya, üçüncü yeri isə Belarus əldə edib.
Ölkənin yeniyetmələrdən ibarət qrup komandasının qızları da Yeni ili yüksək əhval-ruhiyyədə qarşılayırlar. Lalə Yusifova, Ayşə Mustafayeva, Aynur Cabbarlı, Mənsurə Baqiyeva, Siyana Vasileva və Səbinə Qaratova Minskdə keçirilən Avro-2011-in bürünc mükafatçıları kimi planetin digər məşhur komanda və gimnastları sırasında Belçikada nümunəvi çıxışlar üçün Qala-şouya dəvət ediliblər.
Bu ölkənin iki şəhəri Lyej və Gentdə azərbaycanlı gimnastların məşhur "Böyük şəhərin işıqları" filminin musiqisi altında iplərlə, əfsanəvi komik Çarli Çaplinin obrazı üslubunda çıxışları alqışlarla qarşılanıb!
Yeni il ərəfəsində daha bir Qala-şou Bakıda keçiriləcək. Azərbaycan milli yığmasının gimnastları dekabrın 21-də Bakı Olimpiya İdman Kompleksində keçiriləcək "Cırtdan və Qrinç" nağıl-tamaşasında iştirak edəcəklər.![]()

Две медали завоевала азербайджанская гимнастка Анна Гурбанова в ходе международного турнира, ежегодно проходящего в итальянском Удине.
Как сообщает пресс-служба Федерации гимнастики Азербайджана, в личных соревнованиях Гурбанова по итогам четырех упражнений стала бронзовым призером после россиянки Натальи Булычевой и Яны Березко, представляющей Германию.
Вторая награда нашей спортсменке была вручена за командный зачет, в котором Азербайджан поделил вторую строчку с Россией. «Золото» у Германии, а «бронзу» увезла Беларусь.
В приподнятом настроении Новый год встречают и девушки из юниорской групповой команды страны. И это не удивительно! Ведь Лалу Юсифову, Айшу Мустафаеву, Айнур Джаббарлы, Мансуру Багиеву, Сияну Василеву и Сабину Гаратову как бронзовых призеров Евро-2011 в Минске в числе других известных команд и гимнасток планеты специально пригласили для показательных выступлений на Гала-шоу в Бельгию.
В двух городах этой страны - Льеже и Генте упражнение азербайджанских граций со скакалками, поставленное под музыку из знаменитого фильма "Огни большого города", с купальниками, выдержанными в стиле образа неподражаемого комика Чарли Чаплина, на что намекала манишка и бабочка, было встречено на «браво» и «бис»!
И еще одно Гала-шоу в канун Нового года пройдет в Баку. Гимнастки национальной сборной Азербайджана примут участие в новогоднем представлении-сказке "Джыртдан и Гринч", которое состоится 21 декабря в Олимпийском спорткомплексе Баку.