Dünən gənc gimnastlarımızın iki bürünc medalı ilə yadda qalan bədii gimnastika üzrə 39-cu Avropa çempionatı davam edir.
Hollivud ab-havasında dizayn olunmuş Milli Gimnastika Arenasının səhnəsində bu gün böyükyaşlı fərdi gimnastlar xalça üzərində parlaq çıxışları ilə göz qamaşdırıblar.
Gimnastikanın ən zərif növünün təmsilçiləri halqa və topla çıxışlarını nümayiş etdiriblər. Azərbaycan gimnastları Zöhrə Ağamirova və İlona Zeynalova hər iki alətlə kompozisiyalarını təqdim ediblər.
Zöhrə Ağamirova top (32.550) və halqa (32.150 xal) ilə hərəkətlərin icrasında finala vəsiqə əldə edib. Gimnastımız təsnifat mərhələsində topla 5-ci, halqa ilə isə 6-cı olub.
Qeyd edək ki, Zöhrə mayın 21-də keçiriləcək ayrı-ayrı alətlər üzrə final mərhələsində mübarizəyə qoşulacaq.
Sabah qitə çempionatında gimnastlar fərdi təsnifat proqramında gürzlər və lentlə çıxışlarını nümayiş etdirəcəklər.

Звезды художественной гимнастики сияют своими яркими выступлениями на континентальном первенстве
Продолжается 39-й Чемпионат Европы по художественной гимнастике, который вчера запомнился двумя бронзовыми медалями нашей юниорской команды.
На сцене “Milli Gimnastika Arenasi” (Национальная арена гимнастики), оформленной в голливудском стиле, взрослые индивидуальные гимнастки сияли на ковре своими великолепными выступлениями.
Представительницы самого изящного вида гимнастики продемонстрировали свои выступления с обручем и мячом. Азербайджанские гимнастки - Зохра Агамирова и Илона Зейналова представили свои программы с обоими предметами.
Зохра Агамирова вышла в финал с мячом (32,550) и обручем (32,150). В квалификациях, наша гимнастка завоевала 5-е место с мячом, а 6-е с обручем.
Следует отметить, что Зохра выступит в финале по отдельным предметам, который состоится 21-го мая.
Завтра на первенстве континента, индивидуальные гимнастки продемонстрируют свои выступления в квалификации с булавами и лентой.