Polşanın Vroslav şəhərində azərbaycanlı idmançıların iştirakı ilə akrobatika gimnastikası üzrə dünya çempionatı başa çatıb.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidməti xəbər verir ki, Polşada Ayla Əhmədova - Dilarə Sultanova qadın cütlüyü, eləcə də Rüstəm Nəcəfquliyev - Elçin Məmmədov kişi dueti çıxış edib.
Yarışların sonuncu günü Ayla və Dilarə təsnifat mərhələsində kombinələşmiş hərəkətlə çıxış ediblər. Onlar hakimlərdən 27.959 xal alıblar və ilk iki tapşırıqdan sonra birinci yerdə olsalar da, ilkin mərhələnin yekunları üzrə 84.98 xal nəticə ilə üçüncü yeri tutublar. Altı ən yaxşı duetin iştirak etdiyi finalda isə Əhmədova və Sultanova 27.9 xalla qiymətləndiriliblər və Ukrayna, Belarus və Rusiyadan geri qalaraq 4-cü olublar.
Rüstəm Nəcəfquliyev - Elçin Məmmədova gəldikdə, onlar üç tapşırıqdan sonra 77.613 xal nəticə ilə 11-ci yeri tutublar və finalda iştirak edə bilməyiblər.

ЖЕНСКАЯ ПАРА ЗАНЯЛА 4-Е МЕСТО НА ЧЕМПИОНАТЕ МИРА ПО АКРОБАТИКЕ В ПОЛЬШЕ
В польском городе Вроцлав завершился чемпионат мира по акробатической гимнастике с участием азербайджанских спортсменов.
Как сообщает пресс-служба Федерации гимнастики Азербайджана, в Польше выступали женская пара Айла Ахмедова - Диляра Султанова, а также мужской дуэт Рустам Наджафгулиев - Эльчин Мамедов.
В заключительный день соревнований Айла и Диляра выступили в квалификации с комбинированным упражнением.Они получили от судей 27.959 балла и заняли по итогам предварительной стадии 3-е место с общим результатом 84.98 балла, хотя после двух первых упражнений шли первыми.
В финале же с участием шести лучших дуэтов Ахмедова и Султанова удостоились оценки в 27.9 балла и стали лишь 4-ми, пропустив вперед Украину, Беларусь и Россию. Что касается Рустама Наджафгулиева и Эльчина Мамедова, то они после трех упражнений заняли 11-е место с результатом 77.613 балла и не смогли квалифицироваться в финал.