Azərbaycan Gimnastika Federasiyası (AGF) və “Regional İnkişaf” İctimai Birliyinin (RİİB) birgə təşkilatçılığı ilə daha bir bölgəmizdə ustad dərsləri keçirilib.
“Kiçik çempionlar” layihəsi çərçivəsində bu dəfə Xaçmaz rayonunda bədii gimnastika üzrə dərslər təşkil edilib. 6 iyul tarixində baş tutmuş tədbirdə 4-8 yaş arası 50-dən çox uşaq iştirak edib.
Bədii gimnastika üzrə məşqçilər tərəfindən uşaqlara bu növ haqqında bu növdə istifadə olunan alətlər haqqında, eləcə də bədii gimnastlarımız və onların uğurları barədə ətraflı məlumat təqdim edilib, videoçarxlar nümayiş olunub. Ustad dərsləri ilə bağlı Xaçmaz rayonuna səfər etmiş “Ocaq Sport” klubunun gimnastları uşaqlara bədii gimnastikaya aid bəzi hərəkətləri nümayiş etdiriblər.
Gimnastika haqqında ətraflı məlumat əldə etdikdən sonra uşaqlar da alətlərlə tanış olub və müxtəlif elementləri yerinə yetirməyə çalışaraq öz bacarıqlarını yoxlayıblar.
Tədbirin sonunda uşaqlara “Regional İnkişaf” İctimai Birliyi tərəfindən sertifikat, AGF tərəfindən hədiyyə təqdim edilib. Bundan başqa, RİİB tərəfindən Xaçmaz Olimpiya İdman Kompleksində fəaliyyətə başlaması planlaşdırılan bədii gimnastika bölməsi üçün kompleksə xalça hədiyyə edilib.

There were held master classes with a joint organization of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) and Regional Development Public Union (RDPU) in another region.
Rhythmic gymnastics classes within the "Junior Champions" project were organized in Khachmaz region this time. The event, which took place on July 6, was attended by more than 50 children aged 4-8.
Rhythmic gymnastics coaches of the “Ojag Sports“ club, who visited the Khachmaz region for master provided children with detailed information about the apparatus used and our national Rhythmic gymnasts and their successes by presenting videos. The gymnasts
After learning about gymnastics, the children classes, demonstrated some Rhythmic gymnastics exercises to the children. got acquainted with the apparatus and tested their skills by trying to perform various elements.
At the end of the event, the children were presented with a certificate by the Regional Development Public Union and a gift from the AGF. In addition, the RDPU presented a floor to the Khachmaz Olympic Sports Complex for the Rhythmic gymnastics department, which is planned to start its operation