Aprelin 10-dan 12-dək gimnastika növünün ən zərif nümayəndələri yarışların əsas məkanı olan Milli Gimnastika Arenasında bir araya gəldilər.
Yarışda "Ocaq Sport" Klubu, Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi, “Grasiya” İdman Klubu, Su İdman Sarayı, Şağan Olimpiya İdman Kompleksi, Zirə Mədəniyyət Mərkəzinin təmsilçiləri öz bacarıqlarını nümayiş etdirdilər.
Bakı birinciliyində balacalar (2015, 2016, 2017-ci il təvəllüdlülər), yeniyetmələr (2013-2014-cü il təvəllüdlülər), gənclər (2010-2011-ci il təvəllüdlülər) yaş kateqoriyasındakı gimnastlar fərdi proqramda birincilik uğrunda mübarizəyə qoşuldular.
Qrup hərəkətləri proqramında isə balacalar (2015-2017-ci il təvəllüdlülər) və yeniyetmələr (2012-2014-cü il təvəllüdlülər) yaş qrupundakı gimnastlar öz çıxışlarını nümayiş etdirdilər.
Yarışın ilk iki günü ərzində keçirilən təsnifat mərhələsinin yekununda yaş qruplarına müvafiq olaraq çoxnövçülük üzrə qaliblər müəyyənləşdi. Həmçinin qrup hərəkətləri proqramında balacalar və yeniyetmələr arasında mükafatçılar bəlli oldu.
Növbəti gün fərdi proqram üzrə yeniyetmələr, qrup hərəkətləri proqramında balacalar və yeniyetmələr yaş kateqoriyası üzrə gimnastlar və komanda hesabında qaliblər mükafatlandırıldı.

From April 10 to 12, the most graceful representatives of gymnastics gathered at the main venue of the competitions the National Gymnastics Arena.
Athletes from “Ocaq Sport” Club, Baku Gymnastics School, Republican Complex Sports School, “Grasiya” Sports Club, Water Sports Palace, Shagan Olympic Sports Complex and Zira Cultural Center demonstrated their skills during the event.
In the Baku Championship, gymnasts competed in the individual program for top honors in the following age categories: Juniors (born in 2015, 2016, and 2017), Pre-juniors (born in 2013–2014) and Youngsters (born in 2010–2011).
In the group exercise program, gymnasts in the Juniors (born in 2015–2017) and Pre-juniors (born in 2012–2014) age categories showcased their performances.
At the end of the qualification rounds held during the first two days of the competition, the All-around winners were determined according to their respective age groups. Prize-winners were also announced in the group exercises among Juniors and Pre-juniors.
On the final day, the top performers in the individual program (Pre-juniors), group exercises (Juniors and Pre-juniors), and the team competition were awarded.