Спорт

начинается

с гимнастики

ПЕРВОЕ СОРЕВНОВАНИЕ ГОДА

ПЕРВОЕ СОРЕВНОВАНИЕ ГОДА

О соревновании

На 1-2 февраля запланировано проведение 20-го первенства Баку по художественной гимнастике.

В соревнованиях примут участие 93 индивидуальных гимнасток, которые будут поделены на 6 возрастных категорий и 3 групповых коллектива. Это - сениорки и юниорки, а также участницы 2001-2002, 2003, 2004 и 2005 годов рождения.

Спортсменки будут вести борьбу за медали только в абсолютном многоборье. Наряду с грациями «Нефтчи» и Бакинской школы гимнастики, Республиканской комплексной спортивной школы и «Спартака», спортобществ МВД и «Сярхядчи», также выступят спортсменки Профессионального спортивного клуба «Бакы» и Детско-юношеского центра творчества Низаминского района.


 

 

Начало соревнований – 10.00

Место проведения – Олимпийский спортивный комплекс Баку

Адрес: Олимпийская улица, 7

Проезд: станция метро «Гянджлик»

 

Полезная информация

Uber Google Play, App Store 1.60 AZN
Ailə Taksi *8555 2.40 AZN
Maxim *2111 1.00 AZN
Salam Taksi *9933 1.80 AZN
Bolt (Taxify) Google Play, App Store 1.50 AZN
Xanımların xətti 149
Ulduz Taxi *5000 1.00 AZN
Taxi 158 158 2.20 AZN
Zərif Taksi *7177 3.00 AZN
Alo Taxi *1050 1.50 AZN
Bakı Taksi Xidməti 1414 3.00 AZN
Номинал Название Стоимость
1 USD - (1 ABŞ dolları) 1.7
1 EUR - (1 Avro) 1.9881
1 GEL - (1 Gürcüstan larisi) 0.5449
1 GBP - (1 İngiltərə funt sterlinqi) 2.3304
100 IRR - (100 İran rialı) 0.004
1 RUB - (1 Rusiya rublu) 0.0235
1 TRY - (1 Türkiyə lirəsi) 0.1927

Программа

01.02.2013

09.30–09.55

Жребий судей

09.55–10.00 Представление судей
10.00–10.45 Соревнования гимнасток 2005 года рождения (без предмета и мяч, группа A)
10.45–11.30 Соревнования гимнасток 2005 года рождения (без предмета и мяч, группа В)
11.30–11.45 Перерыв
11.45–12.30 Соревнования гимнасток 2004 года рождения (без предмета и мяч, группа A)
12.30–13.15 Соревнования гимнасток 2004 года рождения (без предмета и мяч, группа В)
13.15–13.30 Церемонии открытия и награждения гимнасток 2005 и 2004 годов рождения
13.30–14.00 Перерыв
14.00–14.45 Соревнования гимнасток 2003 года рождения (без предмета и мяч, группа A)
14.45–15.30 Соревнования гимнасток 2003 года рождения (без предмета и мяч, группа В)
15.30–15.40

Церемония награждения гимнасток 2003 годов рождения

15.40–16.00 Перерыв
16.00–17.15 Соревнования гимнасток 2001-2002 годов рождения (без предмета, мяч и лента, группа A)
17.15–18.30 Соревнования гимнасток 2001-2002 годов рождения (без предмета, мяч и лента, группа B)
18.30–18.45 Перерыв
18.45–20.00 Соревнования гимнасток 2001-2002 годов рождения (без предмета, мяч и лента, группа C)
20.00 Церемония награждения гимнасток 2001-2002 годов рождения

 

02.02.2013

10.30–10.55 Жребий судей
10.55–11.00 Представление судей
11.00–12.20

Соревнования гимнасток 1998-99-2000 и 1997 годов рождения (обруч и мяч)

12.20–12.40 Перерыв
12.40–14.00

Соревнования гимнасток 1998-99-2000 и 1997 годов рождения (булавы и лента)

14.00–14.20 Перерыв
14.20–14.40 Групповые упражнения
14.40–15.25 Гала
15.25 Церемонии награждения и закрытия
 

Участники

İştirakçılar

2005-ci il təvəllüdlü gimnastlar(В qrupu)

Cabbarova Elnarə Azər qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İbrahimli Məryam Emin qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Məmmədova Milana Ceyhun qızı Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Nağızadə Emiliya Faiq qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Şəfiyeva Xədicə Rüfət qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Yusubova Dəniz Rafiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

2005-ci il təvəllüdlü gimnastlar(A qrupu)

Abdullazadə Leyla Rasim qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Hacızadə Selcan Elxan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Şabanova Ayşən Ruslan qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Xudatova Ləman Rasif qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

2004-cü il təvəllüdlü gimnastlar(A qrupu)

Əliyeva Aysu Zaur qızı Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Mahmudova Emiliya Mahmud qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Qurbanova Fatimə Əli Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Şəfiyarzadə Fəridə Alif qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səlimova Emiliya Emin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Səmədova Nərminə Fariz qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Vişnevetskaya Alyona Oleq İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

2004-ci il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Ağakişiyeva Lalə Fikrət qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Cəfər-zadə Nəzrin İlqar qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəlilova Arzu Natiq qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əliyeva Zərniyar Həsən qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hüseynli Aysu Hafiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi

2003-ci il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Babayeva Lətifə Əli qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Dünyamaliyeva Ayan İlham Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyəti
Entezari Elina Həmid qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Farşbafşəhriyari Darya Məhəmməd İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Hüseynova Ləman Seyran “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Kaçmazova Diana Konstantin “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Məmmədova Zəhra Vasif qızı Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi
Nurəliyeva Emiliya Fuad “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2003-ci il təvəllüdlü gimnastlar (A qrupu)

Ağamirova Türkan Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Ağayeva Aydan Aydın “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Bayram Əzizə Hikmət qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Əli Nigar İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Əliyeva Sara Ramal qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Əsədli Şeyla Tacəddin qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

2001-2002-ci il təvəllüdlü gimnastlar (A qrupu)

Ağamirova Zöhrə Atil qızı “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Bəydiyeva Minə Arani “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Əsədova Turan Vuqar “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Hacıyeva Ləman Elçin qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Məmmədova İlahə Akif qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafayeva Mədinə Toğrul qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Mustafazadə Mərziyyə Samir “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Sorokina Darya Romanovna “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti

2000-2001-ci il təvəllüdlü gimnastlar (С qrupu)

Əliyeva Xumay Namiq qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
İbrahimova Leyli İlqar “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Quliyeva Natalya Mehman qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Rəhmanova Sona Vaqif “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
Seyuşeva Ayana Mahmud İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Soltanova Nigar Yusif qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

2000-2001-ci il təvəllüdlü gimnastlar (B qrupu)

Babayeva Fidan Araz qızı Nizami rayonu Uşaq-Gənclər yaradıcılıq mərkəzi
Cəfərova Ayna Bəxtiyar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərova Fatimə Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Cəfərova Günel Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Hüseynbəyli Ləman Vüqar İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Qafitulina Aleksandra Ruslan qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

1998-99-2000-ci və 1997-ci il təvəllüdlü gimnastlar

Bağırova Lalə Akif qızı “Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzi
Bayramova Ayşən Ramiz qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Cəfərova Simarə Siyavuş qızı İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika İdman Məktəbi
Durunda Marina Sergeyevna Milli komanda
İsmayılova Züleyxa  Etibar qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Mustafayeva Ayşə Vahid qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Piriyeva Jalə Azad qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi
Səttarova Ruqiyyə Vəli qızı “Spartak” Könüllü Bədən Tərbiyəsi və İdman Cəmiyyəti
Yusifova Lalə Məzahir qızı Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi nəzdində Respublika Kompleks İdman Məktəbi

Результаты