Rumıniyanın Kluj-Napoka şəhərində bədii gimnastika üzrə gənclər arasında keçirilmiş 2-ci dünya çempionatında qrup hərəkətləri üzrə yığma komandamızın üzvləri Gövhər İbrahimova, Səkinəxanım İsmayılzadə, Mədinə Aslanova, İlahə Bahadırova, Ayan Sadıqova və Zəhra Cəfərova çoxnövçülük proqramında, eləcə də 5 top və 5 iplə hərəkətlərin icrasında tarixi bürünc medala sahib çıxmışlar.
Çinin Çenqdu şəhərində keçirilmiş 31-ci Ümumdünya Yay Universiadasında bədii gimnastımız Zöhrə Ağamirova gürzlər və halqa ilə gümüş, lentlə hərəkətlərin icrasında bürünc medal qazanmışdır.

На II Чемпионате мира по художественной гимнастике среди юниорок, проходившем в румынском городе Клуж-Напоке, члены нашей команды в групповых упражнениях - Говхар Ибрагимова, Сакинаханым Исмаилзаде, Медина Асланова, Илаха Бахадырова, Аян Садыгова и Зохра Джафарова выступили в многоборье. По итогам программ многоборья, с 5 мячами и 5 скакалками, они завоевали исторические бронзовые медали.
На 31-й Всемирной летней Универсиаде, прошедшей в китайском Чэнду, наша представительница художественной гимнастки Зохра Агамирова стала серебряным призером в упражнениях с булавами и обручем и завоевала бронзовую медаль с лентой.