Bədii gimnastika üzrə ölkə çempionatı start götürüb
4–6 avqust tarixlərində Bakı Olimpiya İdman Kompleksində keçirilən bədii gimnastika üzrə 31-ci ölkə çempionatı start götürüb.
Çempionatda Bakı Gimnastika Məktəbi, “Ocaq Sport” Klubu, “Ocaq Sport” Klubunun Zabrat bölməsi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi, “Grasiya” İdman Klubu və Zirəni təmsil edən ümumilikdə 50-yə yaxın gimnast iştirak edir.
Yarışda gimnastlar yeniyetmələr, gənclər və böyüklər yaş kateqoriyaları üzrə fərdi proqramda ölkə çempionu adı uğrunda mübarizə aparırlar. Üç gün davam edəcək çempionatda iştirakçılar halqa, top, gürzlər və lent alətlərində, həmçinin çoxnövçülük üzrə öz bacarıqlarını nümayiş etdirəcəklər.
Yarışın keçirilməsində əsas məqsəd gənc idmançıların yarış təcrübəsinin artırılması və bədii gimnastikanın inkişafına töhfə verməkdir.

The 31st National Rhythmic Gymnastics Championship, taking place at the Baku Olympic Sports Complex from 4 to 6 August, has officially started.
Nearly 50 gymnasts representing the Baku Gymnastics School, Ocaq Sport Club, the Zabrat branch of Ocaq Sport Club, the Republican Complex Sports School, Grasiya Sports Club, and Zira are taking part in the championship.
Athletes in the pre-junior, junior, and senior age categories are competing for national championship titles in the individual programme. Over the course of the three-day competition, the gymnasts will demonstrate their skills with the hoop, ball, clubs, and ribbon, as well as compete in the all-around.
The championship aims to provide young athletes with valuable competitive experience while contributing to the continued development and promotion of rhythmic gymnastics in Azerbaijan.