17-18 noyabr tarixlərində Milli Gimnastika Arenasının köməkçi zalında Kişi və Qadın İdman Gimnastikası üzrə Azərbaycan Çempionatı, Bakı Birinciliyi, həmçinin Akrobatika Gimnastikası üzrə Azərbaycan Çempionatı baş tutub.
Turnirin ilk gününə akrobatlar start verib. Cütlük və qrupda çıxış edən gimnastlarımız hakimlər qarşısında öz yeni proqramlarını təqdim ediblər. Çətin elementlər və zövqlü musiqidən ibarət çıxışlar həm hakimlər, həm də tamaşaçılar tərəfindən böyük rəğbətlə qarşılanıb. Akrobatlarımızın mükafatlandırılmasında hər kateqoriyada 4-dən az idmançı olduğundan gimnastlarımıza yalnız hədiyyələr təqdim olunub.
Daha sonra meydançanı güc və dözümlülüyü tərənnüm edən idman gimnastları təhvil alıb. Yarışların 1-ci günündə kişi idman gimnastları balalar, kiçiklər və balacalar yaş kateqoriyasında öz aralarında qalibləri müəyyənləşdiriblər. Qadın idman gimnastikasında isə uşaqlar, yeniyetmələr və gənclərin mükafatlandırılması keçirilib. Yaşlarının az olmasına baxmayaraq yeni nəsil gimnastlarımız, əsl yarış əzmi nümayiş etdirərək, fəxri kürsüyə yüksəlməyi bacarıblar.
Yarışların ikinci günü isə uşaqlar, yeniyetmələr, gənclər və böyüklər yaş kateqoriyasında yer alan kişi idman gimnastları, balacalar yaş kateqoriyasında isə qadın idman gimnastları öz güclərini sınayıblar. Öz övladlarını izləməyə gələn valideynlər isə onların uğurlarına sevinərək, yarışın sonuna qədər idmançılarımıza dəstək oldular.
Medallar uğrunda gedən mübarizədə Bakı Gimnastika Məktəbi, Ocaq Sport Klubu və Respublika Oimpiya İdman Liseyinin yetirmələri fərqləniblər.
Bütün qalib və mükafatçıları təbrik edir, onlara idman karyeralarında ən yüksək pillələrdə durmağı arzulayırıq.
Yarışların nəticələri barədə ətraflı məlumatı federasiyanın internet səhifəsindən http://agf.az/az/competitions/information/158 əldə edə bilərsiniz.

On November 17-18, Azerbaijan and Baku Championships in Men’s and Women’s Artistic Gymnastics, as well as Azerbaijan Championship in Acrobatic Gymnastics were held at the subsidiary hall of Milli Gimnastika Arenası (National Gymnastics Arena).
The acrobats started the first day of the tournament. Our gymnasts, performing within pairs and groups, presented their new programs to the judges. The performances, combining both complicated elements and enchanting music, were highly welcomed by the spectators and the judges. Due to the fact that there were less than 4 gymnasts in each category, only gifts were presented to the representatives of Acrobatic Gymnastics.
Afterwards, Artistic gymnasts exemplifying power and endurance took over the Field of Play. On the first day of the tournament, representatives of Men’s Artistic Gymnastics defined the winners among babies, minors and youngsters. At the events of Women’s Artistic Gymnastics, there was held awarding of children, pre-juniors and juniors. Despite of their young age, the representatives of new generation, demonstrating true competing will, succeeded to mount the podium.
On the second day of the events, men tested their strength in the age categories of children, pre-juniors, juniors and seniors, while women performed within the age group of youngsters. The parents, came to watch their children’s performances, supported our sportsmen till the end of the competitions.
In the contest for the medals, there were distinguished gymnasts of Baku Gymnastics School, Ojag Sport Club and Republican Olympic Sport Lyceum.
We congratulate all the winners and awardees, and wish them to conquer the tops in their sports career.
The detailed information on the competition results can be found on the Federation’s official website (http://agf.az/az/competitions/information/158).